Клементини - це дуже солодкі, медові фрукти з горбистою товстої скоринкою, які є найближчими родичами всіма улюблених мандарин. Клементини мають виразний аромат, у них немає кісточок. Це досить таки новий фрукт. Він почав бути поширеним в США з 1982 року (так твердить Американське Міністерство сільського господарства).
У нинішній час це фрукт досить поширений. Його вирощують в країнах Південної Африки, Північної Африки, на землях Іспанії, Чилі, Марокко. У США також є плантації клементинов, вони розташовані у Флориді і в Каліфорнії.
Клементини дуже широко використовуються в області кулінарії. Їх застосовують для приготування деяких салатів, десертів. У поєднанні з Клементині дуже смачним виходить шпинат, куряче м'ясо, печеня.
Як відомо, велику кількість вітаміну С знаходитися саме в цитрусових. А в Клементині кількість вітаміну С найвище серед усіх цитрусових. Щоб організм людини міг отримати максимальну користь, рекомендовано з'їдати протягом дня три- п'ять штук цих фруктів.
Харчова цінність
В одному середньому Клементині міститься приблизно 40-50 калорій, 35 мг вітаміну С (це половина добової норми вітаміну С для дорослої людини), 10г вуглеводів, 1,5-2 г дієтичного волокна. Щоб отримати таку ж кількість аскорбінової кислоти, як від з'їдання клементина, потрібно випити склянку соку з грейпфрута або з'їсти два апельсини.

Клементин містить приблизно 8% від добової норми фолієвої кислоти, 4% вітаміну В6, 5% тіаміну, 5% ніацину, 4% вітаміну А, 6% калію. Крім цих корисних речовин в Клементині також є залізо, кальцію, фосфор, мідь, цинк, селен, марганець, пантотенова кислота. Натрію і холестерину в цих цитрусових немає взагалі.
Користь від вживання клементинов
Для нормалізації апетиту
Вхідне до складу клементинов дієтичне волокно здатне подарувати людині відчуття насичення. Після вживання цих фруктів у людини виникає відчуття ситості, неприборканий апетит пропадає. Щоб навчиться контролювати свої бажання з приводу всякої смакоти, потрібно щоразу при бажанні щось з'їсти вжити часточку-дві клементини.
Для нормальної роботи серця
У Клементині в надлишку знаходиться фолієва кислота. Вона дуже корисна для нормального функціонування серця. Дуже корисна фолієва кислота жінкам, які очікують малюка. Регулярне вживання продуктів, що містять фолієву кислоту, знижує ризик розвитку у плода вроджених дефектів. Крім клементинов іншими джерелами фолієвої кислоти є абрикоси, зелені листові овочі, морква, гарбуз, диня, авокадо.
Також клементини містять багато калію. Калій надає користь для роботи серцево-судинної системи, завдяки калію нормалізується кров'яний тиск.


Він стежить за скороченням тканин м'язів, регулює в організмі водний баланс.
Злакові культури і фрукти, в яких є насичені дієтичні волокна, усувають в крові зайвий цукор і тригліцериди. Кожен день в людський організм разом з їжею надходить велика кількість тригліцеридів. Особливо багато їх надходить з тваринними жирами (наприклад, з вершковим маслом, з маргарином). Це дуже важко для серця, тому що ці речовини осідають на стінках судин.
Клементини містять досить багато дієтичного волокна. Їх рекомендується вживати тим людям, які хворі на цукровий діабет та атеросклероз. Таким хворим потрібно щодня вживати приблизно 30-50 г волокна кожен день.
Зміцнення імунної системи
Клементини є дуже хорошим джерелом вітаміну С. Вони володіють найсильнішими антиоксидантними властивостями. Ця речовина попереджає розвиток гіпертонії і ракових захворювань, особливо, якщо воно має натуральне походження. Вітамін С зміцнює імунітет людини, захищає від негативного впливу клітини його шкіри. Якщо в організмі достатньо вітаміну С, то залізо і всі його сполуки засвоюються набагато краще.
Вітамін С притупляє або зовсім зупиняє починаються в організмі людини запальні процеси.
Якщо кожен день людина буде вживати близько 500 мг цього вітаміну, то він зможе надати сильний протизапальний ефект. Завдяки аскорбінової кислоти може притупитися розвиток жовчних каменів.
Як відрізнити мандарини від клементинов?
Шкода від зайвого вживання клементін
Якщо їсти клементини в дуже великій кількості, то можна завдати своєму організму непоправної шкоди. Адже організму для нормального функціонування необхідно різноманітне харчування, щоб підтримувати здоровий гомеостаз. Приміром, дотримуючись цитрусової дієти можна отримати дефіцит таких важливих речовин, як білок і кальцій.
Надлишок вітаміну С
Дуже часто люди вживають у великих кількостях розчинний у воді вітамін С. Вони роблять це з метою наситити свій організм антиоксидантами. Але це дуже небезпечно, так як аскорбінова кислота в поєднанні ліками, які розріджують кров, збільшує токсичність деяких видів металу.
Збільшується в крові рівень цукру
Якщо кількість клементинов в щоденному раціоні буде дуже великим, то це може спровокувати підвищення в крові цукру. Організм людини індивідуальний і абсолютно по-різному може відреагувати на надходження вуглеводів, які містяться в свіжих фруктах (це ж стосується і цукру).
Тому дуже важливо контролювати рівень цукру в крові.