Звичайно ж, калоріям властиво спалюватися при будь-якому виді спорті, будь то біг, гімнастика, волейбол або плавання. Однак питання полягає в наступному: скільки ж калорій може спалюватися, наприклад, при плаванні. А, враховуючи те, що цим видом спорту можуть займатися виключно все, так як він є корисним навіть для хворих людей, то зацікавитися подібним питанням щодо калорій можуть багато людей. Більше того, плавальні вправи здатні позитивно впливати на всі частини тіла, зміцнюючи їх м'язи. Так що давайте з'ясуємо, скільки калорій спалюється при даному виді спорту.

Плавання і його користь для людського організму

Ми вже згадали про те, що плавання, як вид спорту, мабуть, єдиний, який здатний зміцнювати мускулатуру всього тіла, крім того, він допомагає спалювати калорії. Впевнені, ви неодноразово чули про те, як такі спортивні вправи повертали людям рухову функцію частинам тіла. Але ми скажемо вам більше: плавання здатне благотворно впливати на поліпшення роботи внутрішніх органів, розвиваючи при цьому дихальну і серцево-судинну систему.

Багато фахівців відзначають те, що саме плавальні вправи, які відмінно тренують процес кровообігу, прирівнюються до активної гімнастики кровоносних судин. Це відбувається за рахунок звуження та розширення їх просвітів, що в підсумку забезпечує оптимальний температурний режим організму. Саме тому, коли людина тривалий час перебуває у воді, він тим самим покращує процес терморегуляції і загартовує свій організм. Останнє ж сприяє протистоянню багатьом несприятливим факторам нашого довкілля. Тому людям, які схильні до простудних захворювань, лікарі завжди рекомендують зайнятися дозованими плавальними вправами.

Ще одним перевагою плавання є повна відсутність статичного навантаження, тобто, ваше тіло не займає ніякого конкретного положення, оскільки знаходиться у воді. Саме завдяки цій своїй якості плавальні вправи будуть особливо корисні тим людям, які в силу свого заняття або професії змушені довго перебувати в одному і тому ж положенні, наприклад, сидячи або стоячи.

Також плавання здатне благотворно впливати на вени, оберігаючи їх від появи венозного застою, що в свою чергу полегшує повернення венозної крові назад в серце.


А відбувається все це з тієї простої причини, що плавець, перебуваючи у воді, займає горизонтальне положення, при якому на нього майже не впливають сили гравітації. Тому в якості профілактики плавання призначається хворим на варикозне розширення вен і при тромбофлебіті нижніх кінцівок.

Спалювання калорій при плаванні

А тепер повернемося до калорій і дізнаємося, яка їх кількість спалюється під час плавальних вправ. Перш за все, слід зазначити, що це число калорій безпосередньо залежить від ваги людини. Ну, наприклад, людина вагою в90 кілограмів при плаванні швидким кролем може спалити 733 калорії за одну годину. Людина з меншою вагою власного тіла, наприклад, В60 кілограмів, здатний спалити 496 калорій на годину.

І все ж слід розуміти, що калорії будуть спалюватися при регулярних заняттях, втім, як і в будь-якому іншому виді спорту. Саме регулярне відвідування басейну здатне стимулювати газообмін у ваших легенях, при цьому ви отримаєте набагато кращий результат, ніж, наприклад, при занятті гімнастикою. Справа в тому, що при плаванні спостерігається збільшення екскурсії діафрагми, що викликано більш глибоким і частим диханням. Якщо вірити фахівцям, навіть просте стояння у воді з температурою не нижче 24? C протягом 3-5 хвилин здатне поліпшити вдвічі глибину дихання і відсотків на 50-75 обмін речовин.

У підсумку виходить, що плавальні вправи в якості фізичної активності можуть бути рекомендовані тим людям, які страждають на надлишок у вазі, особливо враховуючи їх здатність спалювати калорії. Більш того, при зменшенні власної ваги людина відчуває і легкість у виконанні будь-яких фізичних вправ. А це, як ви розумієте, зможе посприяти якнайшвидшому досягненню поставленої мети щодо зайвих калорій. Також не слід забувати і про те, що за рахунок плавності своїх рухів плавальні вправи здатні розвантажувати наш опорно-руховий апарат.

Як бачите, плавання можна назвати ідеальним видом спорту, що не тільки тренує всі м'язи вашого тіла, спалює зайві калорії, але і вважається найменш травмонебезпечним видом спорту.