Життя не стоїть на місці, калейдоскоп подій змінюється з неймовірною швидкістю, часом зовсім непросто перебудуватися під нові обставини, тим більше, що ні устоялися ще попередні зміни. Такий ритм і найсильніших виведе з рівноваги. Більшість же з нас не можуть похвалитися сталевими нервами, позначаються брак грошей і політична нестабільність, робочі обов'язки не до душі й емоційні скачки в особистих відносинах. Громадська думка категорично забороняє оприлюднювати душевні переживання або просто поганий настрій. Потрібно "тримати марку" постійно. Все це нагадує неосяжний сніжний ком, який мчить з найвищої вершини гори, з кожною миттю збільшується в об'ємі. Настає хвилина, коли брила проблем і турбот розбивається об перешкоду, це і є пік нервового стресу.

Уникнути нервових переживань в наш час практично неможливо. Значить, потрібно навчитися з ними уживатися, а не боротися, змінити своє ставлення до всього, що вирує навколо, стати стабільніше і спокійніше фізично. А якщо стрес все-таки наздогнав, то оволодіти мистецтвом очищення свого розуму від руйнівних негативів.

Стреси в сімейних відносинах

Для збереження нормальних розсудливих і поважних взаємин у сім'ї ні в якому разі не можна замикатися на своїх проблемах, боротися зі стресом поодинці, навіть якщо з'явилося відчуття глибокої самотності. Трапляється, що починаєш відчувати себе не схожим на інших членів сім'ї, не вистачає визнання і розуміння. Здається, ніби весь простір ополчилася проти вас, ніде немає союзників, суцільний стрес. Кращим способом виходу з такого стресу буде розмова. Відвертий, серйозний, що розкриває найнесподіваніші претензії і образи. Хто, як не найближчий, самий рідний чоловічок, підтримає і допоможе впоратися з труднощами і стресом?

Причини виникнення стресу

І, все ж, перш ніж витрушувати все упереміш, постарайтеся розібратися, звідки починається ланцюжок образ на близьку людину, що в партнері і його поведінці, ставленні зачіпає, дратує, бентежить найбільше, звідки стрес.

Спробуйте відновити в пам'яті події останнього часу до стресу, найбільш емоційно забарвлені. Які ваші слова домінували при спілкуванні з другою половиною або людиною, відносини з яким залишають бажати кращого. Можливо, вашій особистістю керує не доросла усвідомлена душа, а маленький, розпещений дитина. Тоді впоратися зі стресом допоможе така лінія поведінки по відношенню до себе, при якій дитину люблять, плекають, але в рамках правил. Ознаками описаного послужить часте вживання фрази "Я хочу".

Зворотною крайністю і причиною стресу вважається часте застосування словосполучення "Ти повинен". Воно характеризує переважання батьківських рис індивідуальності, яке полягає в гіперконтроль і нав'язуванні своєї думки у всьому.


Нічого, крім протесту і стресу, цим домогтися неможливо, адже у дорослої людини світогляд уже сформовано, зламати його - значить зламати особистість. Замість керівництва спробуйте домовитися і знайти спільну мову, це позбавить від можливого стресу.

Дуже часто причинами сімейних сварок, негараздів і стресу стають сценарні типи поведінки батьків між собою. Увібравши в себе з самого раннього дитинства особливості сімейних цінностей наших батьків, ми на підсвідомому рівні будемо намагатися перенести рольові типи на свою сім'ю. А чоловік, у свою чергу, виріс на іншій моделі людських взаємин, і ваші погляди, як різні орбіти, не перетинаються ні в одній точці. Змінюються часи, цінності, погляди. Зациклюватися на старих пережитки - це утопія. Щоб іти далі, потрібно змінюватися, проявляти гнучкість і повагу до чужих поглядів на життя.

Як зі стресом боротися

Прискорене серцебиття, тремор рук і ніг, кидає в жар, потім відразу обливає крижаним потім, свідомість затуманила .. Чи знайомі описані симптоми? Ви вступили в стрес. Тепер потрібно з нього виходити якомога швидше, поки не настали незворотні для психіки і органів тіла наслідки.

Перше, що рекомендується зробити при стресі - дихати. Глибоко, неквапливо, вдих - ротом, видих - через ніс. Адреналін прийде в норму, як тільки вдасться перемкнутися на черевний тип дихання. Як наслідок, мозок упевниться, що все прийшло в норму і робота організму стабілізується.

Боротися зі стресом допоможе рух. Будь-яка дія, можна зробити легку зарядку, що складається з найпростіших вправ, потягнутися всім тілом, головне - не залишатися знерухомлених, в одному положенні. Посприяє масування комірцевої зони, шиї і потилиці. Саме в цій області розташовані м'язові зв'язки, які контролюють стан спокою і розслаблення.

Масаж мочок вух і розтирання долонь - ваші товариші в боротьбі зі стресом. Вуха, наприклад, близько розташовані до черепної коробці, а значить, до мозку, який захопили в дану хвилину стрес і хвиля нервового збудження. А масування допомагає налаштувати кровообіг в потрібний ритм і напрям.

Для профілактики стресу бажано присвячувати хоча б кілька хвилин в день фізичних навантажень, приймати в їжу більше вітамінів, пити багато води і дивитися на світ крізь гармонійну призму позитиву.