Звичайно ж, настання процесу старіння організму не вдавалося уникнути ще жодному людській істоті. І, по всій видимості, пройде ще чимало часу, перш ніж людство знайде так званий "еліксир вічної молодості та довголіття".

Однак, незважаючи на неминучість зустрічі зі старістю, до її появи все ж можна підготується. Точніше, обіграти її вірні симптоми - деградацію мозкової діяльності і часткову втрату пам'яті.

Американські вчені знайшли досить-таки дієвий спосіб, що дозволяє зберегти здоров'я мозку і ясність розуму до самої глибокої старості. Секрет цього "зброї" вельми простий: людині необхідно вживати в їжу якомога більше ягід. Тут навіть не дуже важливо - свіжі вони будуть або в складі варений :) Корисна, наприклад, заморожена вишня, полуниця та інші ягоди ...

Найбільшу користь у боротьбі зі старечими проявами приносять такі дари природи, як брусниця , полуниця, ожина, чорниця і морошка.


Всі ці ягоди насичені поліфенолами, які надають на людський організм справді чудодійний ефект - відновлення нормального функціонування клітин центральної нервової системи.

"Ягідні" поліфеноли активізують процес звільнення мозкових клітин від токсичних білкових з'єднань, що накопичуються в них з роками, а також блокують і запобігають подальше утворення так званого "біохімічного сміття". А як відомо, саме цей "сміття" стає першопричиною вікового погіршення пам'яті, порушення координації рухів та інших функцій людського мозку.

У зв'язку з цим вчені настійно рекомендують всім тим людям, що піклуються про своє здоров'я, завести корисну звичку - щодня вживати жменю свіжих ягід.