Кожен з нас хоч раз у житті обов'язково задавався питанням - як зберегти свої гроші. Це питання актуальне як для звичайних службовців з середньостатистичним заробітком, так і для акул бізнесу, які навчилися тільки заробляти великі суми, а як їх зберегти - не знають. Тим часом, гроші важливо вміти не гаяти, інакше вони нескінченно будуть витікати, як вода крізь пальці.

Дослідження показали, що лише деякі з успішних людей стають дійсно багатими і зберігають свої зароблені кошти. Однак, якщо дотримуватись кількох правил, шанс досягти успіху в збереженні грошей багаторазово збільшиться.

Як зберегти гроші, граючи по-крупному і не тільки

Дотримання цих нескладних правил допоможе зберегти і примножити будь капітал, а використовувати їх можна не тільки у поводженні з великими грошима, а й застосовувати, злегка адаптувавши, в буденному житті.

• Не вірте тому, що чуєте. Дотримуйтесь декартівський принципом: "Піддавай все сумніву". Щохвилини в банківській сфері відбувається до десятка обманів. Не факт, що вони умисно, але в їх результаті люди втрачають великі гроші. У фінансовій сфері всі зацікавлені, перш за все, в особистій вигоді, наприклад, в більшості випадків поради продавати виходять від самих покупців, а поради купувати - від продавців. Не довіряйте різним акціонерним товариствам, поцікавтеся думкою тих, хто довірився товарним і фінансових пірамід. Балансові звіти також не стоять довіри, так як щорічно в багатьох з них видатки маскуються під доходи і навпаки. Пам'ятайте: зайва довірливість, невігластво і некомпетентність небезпечні завжди, а у фінансовому світі - тим більше. Тому купуйте тільки те, в чому впевнені.
• Розглядайте кожне прохання про позику не менше доби. У сучасному світі добре розвинене мистецтво позбавляти людей їхніх грошей. Забезпечена людина має вміти витримувати натиск злодіїв, жебраків та інших любителів легких грошей. Зауважте, у фінансовій сфері мистецтво нападу відшліфовано до досконалості, чого не можна сказати про мистецтво захисту. Ніколи не поступайтеся натиску, перш ніж сто раз не зважите для себе всі "за" і "проти" і не побачите для себе вигоди в цій угоді. Нехай вашими вчинками завжди рухає виключно ваша вигода. Будьте моторні у справах і повільні із заощадженнями. І ніколи не давайте в борг, не віддавайте, не купуйте і не робіть внески під тиском.
• спекулюють з розумом. Не секрет, що багато спекуляції народжуються з інвестицій і стають інвестиціями. Саме тому не можна скасувати ні біржових шахраїв, ні засновників зі спонсорами. Робіть гроші не на планах, а на власності. Цінність плану залежить від його реалізації, а цінність власності - непреходяща. Найбільші суми робилися завжди на ідеях, але ідеї - це доля розумних. Чим менше кмітливий чоловік, тим більше він повинен покладатися на власність. По суті, план - це спосіб швидкої розтрати коштів, якщо за ним не стоїть людина, що володіє знаннями, досвідом і здібностями, необхідними для його здійснення.
• Не витрачайте гроші за покликом серця. Запам'ятайте: ви не настільки багаті, щоб дозволити собі купувати річ лише тому, що вона вам сподобалася. Дуже часто ми купуємо товари, що сподобалися, а через час розуміємо, що нікому, крім нас, вони не потрібні. І ці товари осідають мертвим вантажем на балансі (як варіант - нове плаття висить у шафі, не будучи надітим жодного разу).
• Не відкладайте отримання прибутку. Краще трохи заробити відразу, ніж багато - потім. Всі ми дуже прив'язані до своєї власності і прагнемо зберегти її. Дуже часто, коли нам пропонують за наш товар високу ціну, ми в нерішучості вагаємося, а потім ще завищуємо. Це неправильна позиція. Використовуйте кожну сприятливу можливість для того, щоб заробити. Кожна мала частка, приєднана до вже наявного капіталу, робить вас багатшими. Думайте, плануйте, використовуйте можливості, грайте на коливаннях цін. Робити гроші - суть творча робота, корисна і доступна (в залежності від бажання) кожному.
• Майте на увазі, що ціна товару визначається попитом, а не реальною вартістю або цінністю (в історії є приклади, коли корабель і рідкісна поштова марка були продані за одну суму).


Чим більш рідкісний товар, тим менший попит на нього потрібно очікувати, і навпаки. Іншими словами, прагнете до того, щоб ваш товар з фінансової точки зору був якомога більше схожий на гроші. Основна цінність грошей в чому? Вони потрібні кожному. Тому, перед покупкою подумайте - багато хто б люди хотіли купити цей товар? Якщо так - сміливо вперед за покупкою. Візьміть собі за правило купувати тільки те, що можна продати легко і без втрат, і не зв'язуйтеся з свідомо невигідним товаром.
• Ринок капіталовкладень завжди ділиться на дві групи: натовп продавців і натовп покупців. Потрапляючи на цей ринок, новий гравець незмінно до когось приєднається, зазвичай - до тієї натовпу, який більше. І це початок програшу. Не можна купувати, коли продавців менше, ніж покупців - переплатите. У зворотному випадку, коли покупців менше, ніж продавців, продається неходовий товар. Якщо ви дійсно хочете зберегти свої кошти, будьте песимістом під час підйому і оптимістом під час депресії. І пам'ятайте: зростаюча ціна - ознака швидкого здешевлення (за яким знову піде подорожчання). Грайте на цьому.
• Не бійтеся кредиту. Бути належним не хочеться нікому, проте в кредиті є свої плюси. Ви розпорядженні достатньо коштів для ведення бізнесу? Великому кораблю - велике плавання. А а якщо у вас своїх коштів вистачає тільки на те, щоб кружляти біля берега? Як тільки ви переконаєтеся, що у вас ефективно виходить заробляти, беріть кредит і розширюйте свою справу. При грамотному підході вкладення швидко окупиться і почне приносить прибуток.
• Головне в бізнес - не враження від нього, а розмір принесеної ним прибутку. Думайте в першу чергу про нього, а не про себе. Займатися бізнесом людей примушують два фактори: прибуток і гордість. Якщо ви робите гроші для грошей - боятися нічого. Але якщо берете кредит для підняття самооцінки - ваш бізнес наражається на небезпеку.
• Навчіться говорити "ні" відразу ж після відкриття банківського рахунку. Само собою, як тільки ви відкриєте рахунок, до вас почнуть приставати "жебраки", що мають на меті перемістити кошти з вашої кишені в свій. Припиняйте всі подібні спроби і не давайте в борг. Це не вкладення, не подарунок. Борги завжди псують людей і відносини між ними.

Купюри рахунок люблять або ведемо домашнє господарство правильно

Як це - жити від зарплати до зарплати, відомо, напевно, багатьом. Гроші важливо не тільки заробити, але й зберегти. Що ж можна зробити для цього, якщо говорити про побутовому рівні? Перш за все, нехай у вас в звичку увійде планування свого бюджету. Заведіть зошит, в якій на початку кожного місяця розписуйте свої передбачувані доходи (зарплата, дохід від оренди, пенсія та ін.), І витрати (комунальні платежі, обслуговування машини). Завдяки наочної картині ви зможете реально оцінити можливості вашого бюджету. Дуже часто ми робимо покупки під впливом миттєвого пориву або за компанію або беремо непідйомні кредити з тих же причин. Тому перш ніж купити що-небудь, подумайте, наскільки вам потрібна ця річ зараз і яка ймовірність того, що вона стане в нагоді в майбутньому . Кращий спосіб зберегти гроші - не витрачати їх на дрібниці, робити тільки необхідні і зважені покупки. До речі, для ведення сімейного бюджету можна використовувати не зошит, а спеціальні комп'ютерні програми, які зможуть розрахувати навіть ваші можливості з урахуванням певного рівня доходів.

Щоб не тільки не розтратити, а й примножити свої кошти, можна завести депозитний рахунок у банку або придбати нерухомість і здавати її в оренду. Іншими словами, змусити ваш стан працювати на вас. При продуманому вкладенні коштів вони принесуть набагато більше користі, ніж якби вони просто лежали вдома. А головне - навчившись економити, ви зможете поставити сімейний бюджет на міцні, торовані рейки, у вашій родині не з'явиться проблема браку грошей, і ви не будете хапатися за голову, дивуючись, куди ж поділася енна сума зі скарбнички. Навчитися раціонально вести справи ніколи не пізно. І краще почати прямо зараз.