Як відомо, багато людей прагнуть якомога більше відрізнятися від оточуючих, бути індивідуальними і незалежними, а жінки особливо.

І чим більше жінка цінує свою індивідуальність, тим більше вона намагається володіти чимось дійсно рідкісним і ексклюзивним. Як правило, таке бажання особливо стосується деталей гардеробу, косметики та парфумерії.

Неважко здогадатися, що для таких людей абсолютно неприйнятні популярні і широко розрекламовані брендові аромати. Тим більше, якщо повітря пересичений ними і їх аромат виходить буквально від кожного зустрічного. Тому для особливо завзятих цінителів власної неповторності й існує такий напрямок як селективна (нишевая) парфумерія.

Основні ознаки парфуму даного класу полягають у наступних особливостях:

  1. Парфумерну композицію селективного аромату складають тільки натуральні компоненти. Причому деякі з них є настільки рідкісними, що часом коштують дуже і дуже дорого. Лише іноді до складу такого парфуму додаються синтетичні елементи, і то тільки заради того, щоб якомога краще підкреслити і розкрити властивості натуральних інгредієнтів. Така риса дозволяє створеному аромату бути воістину унікальним, оскільки в результаті цього селективна композиція абсолютно неоднаково пахне на різній шкірі.
  2. Вся продукція селективного класу випускається лімітовано, в дуже обмежених кількостях, що надає парфюму риси ексклюзивності. Деякі аромати відтворюються за старовинними рецептами придворних парфумерів. Межа мрій і вершина істинного блаженства для цінителя селективен - це суто індивідуальний аромат, створений за замовленням спеціально для нього.
  3. Не останню роль відіграє ціна селективного парфуму. Враховуючи ексклюзивність що складають компонентів і обмежене виробництво вартість ароматів даного класу - задоволення не з дешевих. Хоча, як правило, шанувальники такого парфуму сходяться на думці, що краще придбати два флакончика продукції селективного класу, ніж, приміром, п'ять пляшок модних і широко розрекламованих, звичайних і "заяложених" ароматів.
  4. Відмінною рисою продукції селективної парфумерії є її закритість від загальної доступності.


    Товар даних марок не призначений для масового покупця. Про це свідчить практично повна відсутність рекламних кампаній. Таку продукцію можна придбати тільки в спеціалізованих бутіках іменитих парфумерних будинків, які ще треба постаратися відшукати. Основна їх маса зосереджена у Великобританії, Франції та Італії - тих країнах, які свято дотримуються традиції і є засновниками класу селективної парфумерії.

  5. Одне з кращих властивостей продукції селективної парфумерії - жорстка концептуальність аромату. Парфумери, що працюють в даному напрямку, при створенні аромату не обмежені ніякими рамками. Всі сміливі, оригінальні, а часом і досить ризиковані ідеї авторів парфумерних композицій втілюються і втілюються в дійсність, отже, результат таких експериментів непередбачуваний і навіть іноді специфічний. Таким чином, продукція селективних марок - це в певному сенсі суміш, що складається з ідей, спогадів та емоцій. Також для всіх флаконів з ароматами кожної конкретної селективної марки передбачений, як правило, єдиний дизайн.

Враховуючи всі ці особливості, продукція селективного класу представляє собою кілька нетрадиційну, специфічну парфумерію. Одних людей аромати селективен здатні шокувати і запросто відлякати, інші ж, навпаки, будуть віддавати цьому парфуму свою перевагу до кінця своїх днів.

Насправді ж, до якої б з цих груп ви не примкнули - не так вже й важливо. При будь-якому результаті справи вас ніхто не в силах звинуватити у відсутності смаку або в його спотвореному прояві. Але доторкнутися до світу нішевого парфуму все ж варто. Як кажуть, хоча б з цікавості і для "загального розвитку" ..