Пончо - модна і стильна річ жіночого гардеробу. Прохолодними осінніми вечорами воно не тільки зігріє, а й додасть образу романтичності. Зшити пончо своїми руками досить просто, тому немає необхідності купувати його за завищеною ціною в магазині.

Трикотажне пончо

Для трикотажного пончо вам знадобляться:

- 80 сантиметрів трикотажної тканини (шириною 150 сантиметрів), ви можете взяти і іншу тканину;

- нитки відповідного кольору;

- шпильки і голки;

- швейна машинка зі спеціальною голкою для трикотажної тканини;

- праска.

Інструкції

Крок 1. Складіть тканину, як показано на діаграмі.

Крок 2. Плечевой шов: складіть боку тканини і сколите їх шпильками, як показано на діаграмі. Залиште отвір розміром тридцять сантиметрів - це буде горловиною пончо. Зшийте на швейній машинці.

Крок 3. Кути та крайка: на виворітній стороні тканини складіть кут, як показано на малюнку 4, щоб у вас вийшов трикутник ACD. Використовуйте шпильку, щоб закріпити. Далі складіть край AB так, щоб A і D збіглися. Після зробіть те ж саме зі стороною BC, щоб вона збіглися С і D, як показано на малюнках 5-6. Сколите шпильками. У вас має вийти такий кут, як показано на малюнку 6. Сколите шпильками також кромку тканини по всьому периметру. Прострочіть на швейній машинці. Два кута майбутнього пончо будуть виглядати, як показано на малюнку 8. Використовуючи нитку і голку, зшийте невеликий отвір між B і ACD, застосовуючи обметочний стібок (малюнок 9). Закінчені кути тепер повинні виглядати, як на малюнку 10 (виворітна сторона) і малюнку 11 (лицьова сторона пончо).

Крок 4. Горловина: складіть тканини по лінії горловини, сколіть шпильками , щоб закріпити складку і зшийте на швейній машинці (малюнок 12).

Крок 5. Пропрасуйте всі шви праскою, щоб вони стали рівними, і ваше пончо готово.

Пончо, яке не потрібно шити

Для такого пончо вам знадобляться:

- близько метра поліестерового флісу шириною близько 150 сантиметрів (добре виглядати буде картата тканина);

- скотч;

- ножиці.

Інструкції

З флісовій тканини виріжте два прямокутника розміром 75х110 сантиметрів.


Розкладіть їх на рівній поверхні, покладіть один на одного лицьовими сторонами вгору.

Наклейте на тканину для пончо відрізки скотча або липкої стрічки по периметру, відступивши від кожного краю приблизно по 10 сантиметрів. Кути, сформовані наклеєними відрізками, обріжте.

Тепер відміряйте 35 сантиметрів від кута на одній стороні пончо (довжиною 110 сантиметрів). Це знадобиться, щоб сформувати горловину пончо.

Тепер починайте робити бахрому на обох відрізках тканини для пончо. Кожна з деталей бахроми повинна мати ширину близько 2,5 сантиметрів і довжину 10 сантиметрів. Бахрому не потрібно робити тільки в тому місці, де буде горловина.

Складіть відрізки тканини так, щоб лінії горловини мали форму букви L (дивіться малюнок). Зв'яжіть деталі отриманої бахроми. Вузли повинні бути зав'язані в один бік, інакше краю пончо вийдуть нерівними.

Потім складіть протилежні сторони пончо і також зв'яжіть деталі бахроми вузлами.

Ваше пончо готово.

Зшивши або зробивши пончо, ви зможете носити його з багатьма предметами вашого гардероба. Поєднувати пончо можна з речами в стилі "casual", класичної одягом, різноманітними брюками, джинсами або легінсами. Відмінно доповнюють пончо чоботи в ковбойському стилі, а також аксесуари у вигляді капелюхів.

Створення пончо своїми руками не займає багато часу, тому ви можете поповнити свій гардероб різними пончо, виконаними з тканин різних фактур і відтінків.