Як правило, призначення вагітній жінці будь-яких медикаментозних засобів завжди викликає сумніву, а так само побоювання, і навіть переживання. Жінка резонно запитує, чи обґрунтовано таке призначення? А яким чином це може відбитися на майбутнє малюка? І чи не стане ще гірше? Ці, та й багато інших питань постійно турбують майбутню матусю. А якщо до того ж призначається препарат належить до найсильніших медикаментозним засобам антибактеріального ряду, то такі питання і хвилювання збільшуються рівно вдвічі. Про застосування одного з таких препаратів - амоксициліну - ми постараємося поговорити в представленому нижче матеріалі.

Що ж таке амоксицилін?

Насамперед, відзначимо що амоксицилін - це досить потужний антибіотик, який медики відносять до класу антибактеріальних пеніцилінових препаратів. Він володіє при цьому досить сильним антибактеріальним, а також бактерицидну, і навіть протизапальною діями. І ймовірно саме тому його намагаються прописувати для лікування запальних та інфекційних захворювань. До речі сказати, саме цей препарат максимально ефективний при лікуванні найрізноманітніших сфер: це і інфекції респіраторних шляхів, і сечостатевої системи, і навіть шлунково-кишкового тракту, а також серйозних інфекцій шкіри та інших м'яких тканин. Якщо ж у вагітної жінки спостерігаються ускладнені фарингіти, або трахеїти, а так само синусити, тонзиліти, або отити, то, швидше за все, досвідчений лікар постарається прописати їй саме амоксицилін.

Крім того даний препарат призначають і при перитоніту , циститах, ендокардітах, сепсис або при чому-небудь подібному. Виходячи ж з того, що саме амоксицилін здатний допомогти при багатьох захворюваннях, його називають в середовищі медиків препаратом максимально широкого спектру дії.

Чи може бути безпечно застосування амоксициліну в період вагітності?

Багато медичні працівники стверджують, що якесь шкідливе вплив даного препарату на плід вкрай малоймовірно, однак, не дивлячись на це, його намагаються призначати тільки у випадках крайньої необхідності. І, не дивлячись на те, що амоксицилін вважається практично нешкідливим препаратом, який цілком можливо приймати навіть під час вагітності, ніколи і ні в якому разі не можна вагітній жінці буде займатися самопризначеної і так само самолікуванням. Це, насамперед, багате самими серйозними порушеннями і надзвичайними небезпеками для вашого майбутнього малюка. Звичайно ж, в інструкції від виробника ви зможете знайти, що дане медикаментозний засіб небажано буде приймати під час настання вагітності.


Однак не варто переживати, оскільки жоден з лікарів не пропише даний препарат просто так. Зазвичай як ми вже говорили, його призначають лише у випадках, коли ризики від наявного захворювання набагато вище, ніж власне від прийому даного препарату. Тим більше, що всі проведені офіційні дослідження вже довели, що амоксицилін не здатний впливати, ні на плід, ні на перебіг вагітності. Небезпека ж від прийому такого препарату як амоксицилін полягає зовсім не в його патогенном впливі безпосередньо на плід, а виключно в ризику появи прихованих кровотеч в організмі жінки.

Проте ж треба враховувати, що всім тим, у кого одного разу вже виявлялася будь-яка алергічна реакція на групу пеніциліну або на цефалоспоринові препарати, не варто ось так просто бездумно приймати амоксицилін особливо без рекомендацій і ретельного спостереження вашого лікаря.

Для того щоб убезпечити себе та й майбутнього дитинчати, приймаючи даний препарат , вкрай важливо слідувати максимально чітким вказівкам, які описуються в інструкції до його застосування. Наприклад, амоксицилін звичайно треба приймати строго через рівні проміжки часу безпосередньо протягом однієї доби. А крім того кожну наступну дозу необхідно запивати максимально повною склянкою очищеної води. Ці капсули зазвичай ковтають цілком, при цьому, не ламаючи, і не пережовуючи і, звичайно ж, не розкриваючи. Треба, однак, зауважити, якщо вам прописаний такий препарат у формі таблеток, то, як правило, їх, навпаки, безпосередньо, перш ніж проковтнути, бажано ретельно розжувати. У випадках, якщо ж вам лікар прописав амоксицилін у формі суспензії, приймаючи її, обов'язково використовуйте вкладену в упаковку мірну ложку і, звичайно ж, ніколи для цих цілей не намагайтеся використовувати просту ложку, просто отмерівая рідина, як то кажуть "на око".

І все ж, яке б лікарський засіб не доводилося б брати жінці під час перебігу вагітності, необхідно для себе чітко запам'ятати, що будь-яке лікування повинне буде проводитися виключно під найсуворішим контролем лікаря і, звичайно ж, тільки з його чіткого дозволи. А ще краще - постаратися стежити за своїм здоров'ям і попросту не допускати гострих захворювань. Однак якщо ж уберегтися від певного недуги все ж не вдалося - то відразу ж звертайтеся до свого лікаря! Пам'ятайте, що своєчасно розпочате лікування практично в 95% всіх випадків дозволяє попросту не допустити прийому якихось "небезпечних" медикаментозних засобів, якими, певною мірою, є різні антибактеріальні препарати.