Я запізнювався на зустріч з генеральним директором технічної компанії, я слав йому електронні листи зі свого смартфона, коли я зайшов у ліфт будівлі. Я стояв, не зводячи очей з екрана, піднімаючись на шостий поверх. Я все ще набирав текст, коли двері ліфта відкрилися, і я вийшов, не піднімаючи очей. Раптом я почув голос за спиною: "Ви помилилися поверхом". Я обернувся до людини, яка притримував двері ліфта, щоб я міг повернутися назад. Це був генеральний директор, він посміхався у весь рот. Він знаходився зі мною в ліфті весь цей час. "Попався!", - Сказав він.

Світ розвивається все швидше і швидше. Так багато технічних відкриттів! Так багато інформації! Як багато потрібно зрозуміти, обдумати, сприйняти! Моя подруга нещодавно отримала посаду директора відділу вивчення і розвитку в невеликій інвестиційному банку. У перший робочий день вона включила комп'ютер, ввела пароль і виявила, що її вже чекали 385 повідомлень.

Отже, ми намагаємося додати швидкість, щоб йти в ногу з часом. Ми не лягаємо спати до трьох годин ранку, щоб відповісти на всі листи, надіслані електронною поштою. Ми твітти, спілкуємося через Facebook і LinkedIn. Ми переглядаємо сайти, щоб переконатися, що ми в курсі останніх подій. Ми радіємо щоразу, коли чуємо сигнал про те, що прийшло нове повідомлення.

Це велика помилка. Швидкість надходить до нас інформації приголомшує (і стан справ тільки погіршується). Але спроба вхопити все не приведе ні до чого хорошого. Не потрібно пропускати всю інформацію через себе, нам потрібно бути виборчими. Інакше ми будемо кидатися як піщинки, загубившись у світі новин. Ніколи ще не було так важливо бути знаючим, цілеспрямованим, розуміти, чому віддавати пріоритет. Важливо вміти сказати "Ні". Ні, я не буду читати це повідомлення. Ні, я не буду відповідати на це дзвінок. Ні, я не буду сидіти на зборах до самого кінця.

Це важко зробити тому, що наступна частина інформації може бути ключем до нашого успіху. Ми кидаємося, не знаючи, що робити. З одного боку ми боїмося потонути в морі інформації, а з іншого боку ми боїмося втратити щось важливе. Ми виснажуємо себе. Ми заплутуємося, стаємо нервовими і дратівливими. І в результаті ми не помічаємо генерального директора, що стоїть поруч з нами в ліфті.

Відділ з дослідження причин дорожніх аварій при інституті транспортних перевезень у Вірджинії встановив камери спостереження в машинах, щоб дізнатися, що передує аварії. Вони дізналися, що в 80% випадків водії відволікалися на три секунди перед подією. Іншими словами вони втрачали контроль - дзвонили по мобільнику, перемикали радіо, їли бутерброд, можливо, перевіряли надрукований текст - і не помічали, що щось відбувається в світі навколо них.


І потім вони потрапляли в аварію.

Світ швидко змінюється, і якщо ми зосереджені на дорозі перед нами, чинячи опір тому, що нас відволікає, то потім ми все-таки відволікаємося. І наші шанси потрапити в аварію збільшуються.

А зараз саме час для того, щоб зробити паузу, розставити пріоритети і зосередитися. Складіть два списки.

Список 1.Главний (дорога попереду)

Чого ви намагаєтеся досягти? Що робить вас щасливим? Що для вас важливо? Приділіть час цих питань. Так як час обмежений, при всьому старанні ви не зможете працювати 25 годин 8 днів на тиждень.

Список 2. Непотрібне (те, що відволікає)

Щоб раціонально використовувати час, потрібно з'ясувати чого ви не хочете. Що не зробить вас щасливим? Що не є важливим для вас? Що вам заважає?

Деякі люди вже склали перший список, дуже мало другого. Але, враховуючи, як легко ми відволікаємося і як багато перешкод в нашому житті другої список зараз важливіше, ніж будь-коли. Ті, хто сьогодні попереду інших і хочуть так само процвітати в майбутньому, знають відповіді на ці питання. І кожен раз, коли їм необхідно направити на щось свою увагу, вони задають собі питання, чи треба приділяти цьому свою увагу.

Це означає, що вам не слід швидко зробити ці списки, а потім ховати їх в ящик. Це ваш план на кожен день. Переглядайте їх щоранку разом з щоденником і запитуйте себе, які ваші плани на сьогодні, де ви проведете час, як це сприятиме досягненню поставленої мети, що може перешкодити, відвернути. Знайдіть мужність зробити вибір, завершити розпочату справу, можливо розчарувавши деяких людей.

Після того як генеральний директор обсмикнув мене в ліфті, він розповів мені про збори, з якого він щойно прийшов. Це було зібрання всіх фіналістів, одним з яких був він сам, на отримання звання Бізнесмен Року. Як і для будь-якого, хто прагнув стати переможцем, це зібрання було для нього важливим. Були присутні всі судді. Перед тим, як увійти, він прийняв два рішення: зосередитися на самих зборах і не відволікатися на смс.

Його здивувало те, що він був єдиним серед присутніх, хто не відволікався на дзвінки по телефону. Невже іншим не хотілося перемогти? Невже їх бізнес так залежав від них, що вони не могли відлучитися на 1:00? Невже про це варто було поговорити з суддями?

У цей момент важливим було тільки одне. І він був єдиним серед присутніх, чия поведінка відповідало цій важливості, хто знав, на чому зосередитися, а на що не звертати уваги. Не важливо, чи отримає він це звання, він уже виграв цю гру.