Зазвичай для того щоб прищепити корисну звичку, потрібно досить тривалий період часу - мінімум місяць. Але що робити, якщо у вас є бажання виконати все це не з одного звичкою, а з кількома? Братися за все одночасно - означає даремно витрачати час і енергію, так як правило про те, що одна звички йде за один раз, знають вже всі. Якщо ж виділяти для кожної по одному місяцю і при цьому не бути впевненим у тому, що вона приживеться і вам буде комфортно, то на це піде величезна кількість часу, і зовсім не обов'язково результати вас порадують.

Одним з варіантів виходу з цієї скрутної ситуації може бути проведення мікро-експериментів, на кожен з яких у вас може піти всього лише один день. Метью Корнелл, колишній інженер NASA, ділиться своїм досвідом. Так що давайте почнемо вранці з приємних експериментів.

Експеримент №1. Jing. Jing - це спеціальний безкоштовний інструмент для створення коротеньких скрінкасти. Метью використовував його для того, щоб вказати і пояснити розробнику помилку. Якби він передав це словами або написав листа, на розуміння та виправлення помилки пішло б досить багато часу. А так запис скрінкасти зайняла всього 4 хвилини і питання було вирішено.

Експеримент №2. Перевірка очікувань. Дуже часто у нас є певні очікування щодо події або людини. Нам здається, що ми заздалегідь можемо передбачити результат з точністю до 0,01%. Насправді, все це ілюзія, і ми ніколи не можемо знати, як піде справа. Вірогідність позитивного результату складає 50%: або пощастить, або ні. Спробуйте перед важливим дзвінком або особистим розмовою записати свої очікування, а потім порівняти з результатом, який вийшов у підсумку. Вихід може бути вельми несподіваним і іноді повертає справу на 90, якщо не на всі 180 градусів. Навіщо гадати? Краще гарненько підготуватися. І надалі, ґрунтуючись на подібних спостереженнях, ви можете скласти свою власну систему реагування.

Експеримент №3. Заплатити за кого-небудь за паркування. Це дрібниця. І це не обов'язково повинна бути парковка. Це може бути все, що завгодно. Будь приємна дрібниця, яка для вас не обтяжлива. У відповідь ви отримаєте усмішку і слова подяки, які піднімуть настрій. І саме відчуття того, що ви зробили щось хороше, є запорукою приємного дня.

Якщо ви не знаєте, що б такого хорошого зробити, подивіться статтю "20 добрих справ, які можна зробити сьогодні".

Експеримент №4. Вимкніть пошту хоча б на один день. Якщо, звичайно, ваша робота не пов'язана напряму з постійною перевіркою пошти. Про це вже не один раз було написано, тому - просто відключіть хоча б один день! Зробіть це! До речі, п'ятниця може бути вашим відмінним шансом - хоч все фізично знаходяться в офісі, але в думках напевно вже ловлять рибу або катаються на човні.

Експеримент №5.


Прийняття рішень і клей для садових стільців.
Зробити щось з першого разу ідеально практично неможливо. Скажімо так, я не знаю жодної людини, у якої б все виходило ідеально з першої спроби. Той неймовірно малий відсоток можливостей, який слідує за "практичні неможливо" я залишу для геніїв. Метью зіткнувся з банальної проблемою - потрібно було полагодити два садових стільця за допомогою клею і він не міг зрозуміти, який клей краще вибрати? Висновок очевидний - спробувати обидва і за результатами експерименту визначити, який же клей все-таки краще. Те ж саме можна проробляти не тільки з вибором клею.

Експеримент №6. Не їсти перед тренуваннями. Загальне правило не їсти мінімум за дві години до початку тренування іноді не виконується, якщо тренування ранкова - від сніданку відмовитися складно. Але насправді це можна пережити. Більш того, під час тренування відчувати себе чудово. Ось тільки після цього ви напевно відчуєте звіриний голод. Метью переживав, поки не спробував. Я теж іноді нехтую сніданком перед ранковим спортзалом. Краще не робити це правилом, але винятком - дуже навіть може бути.

Експеримент №7. Не боятися відмови. Це моя улюблена тема - боязнь попросити щось, навіть якщо це не заборонено правилами. Я сама в цьому плані жахлива боягузка, і кожен такий вчинок дається мені насилу. Метью теж так думав, поки не зіткнувся з подібною проблемою в банку. Так, це було не за правилами, але так як виходу не було, він вирішив запитати у старшого менеджера, і виявилося, що це можна зробити без особливих проблем. А якби не запитав?

Експеримент №8. Кулінарні експерименти. Якщо ваша плита ще незаймана, пора виправити це непорозуміння. І криві руки в якості відмазки тут вже не приймаються. Кулінарія - це творчість, це мистецтво! Тут може бути і класика, і авангард, і футуризм. Тут може бути все, що ви побажаєте, навіть якщо це не дуже їстівне. Зате красиво і весело! А ще приготування їжі разом дуже зближує.

Такими мікро-експериментами може бути що завгодно! Починаючи від поступової зміни звичного гардероба (а що буде, якщо я одягну ось цю сорочку/черевики/спідницю/все-що-завгодно ?!), до зміни ритму життя і роботи. Носіть тільки чорні шкарпетки? Спробуйте хоча б один раз надіти кольорові! Весь час їздите на машині? Виберіть сонячний день і пройдіться пішки. Ніколи не вітається із сусідами по сходовій клітці? Посміхніться їм вранці. Пробуйте. Міняйтеся. Починайте з дрібниць.