Зазвичай, ідея почати змінювати що-небудь у своєму житті, приходить з настанням нового періоду або Нового року. Тоді наповнюються спортивні зали, курси з вивчення мов, перукарні, салони і т. Д. І також швидко як вони наповнилися натхненними відвідувачами, з такою ж швидкістю вони розсіюються, в кращому випадку, через місяць, другий. Залишилися тільки стійкі хлопці, які чітко йдуть до наміченого результату. Чому так відбувається? Начебто зважився, зібрав всю волю і зробив те, що запланував. А ось сил втілити, довести до кінця, досягти мети, не вистачило. Чи то терпіння немає або сили волі, може бути мотивація пропала. Причин і відмовок існує безліч, розглянемо найпоширеніші.

Багато хто з нас, я думаю, тисячі разів давали собі обіцянки зробити задумане з наступного понеділка або місяці, а потім різко губився інтерес. Бажання змінити що-небудь у своєму житті, перебудувати якусь її частину, поліпшити або докорінно все перевернути, у кожного з нас є. Надія на краще майбутнє, яке, безсумнівно, прийде після деяких змін і штовхає людину здійснювати їх. Але чи всім під силу це зробити?

Потрібно визнати, що зміни ніколи нікому легко не давалося. Це привносить якийсь тимчасовий дисбаланс в звичайну, впорядковане життя. І це, в якійсь мірі лякає людину, вибиваючи грунт з-під ніг. Тому, далеко не кожен наважується на зміни у своєму житті. Але страх, не єдина причина, по якій людям не завжди вдаються зміни. Такими факторами можуть бути і відсутність мотивації, тобто, навіщо потрібні зміни, і чітко поставленої мети, для чого я буду робити це і т.д.

Питання в тому, як же дійсно почати здійснювати ці зміни. Найважливіше, довести до кінця, не здавшись на півдорозі, змінивши хід життя в потрібне для вас русло.

Як часто люди підходять до цього питання серйозно? Що перешкоджає нам у цьому і як навчиться справлятися з труднощами, долаючи їх на шляху змін.

Існують декілька основних, поширених, на мій погляд, помилок, які здійснюють люди в процесі реалізації змін. У будь-якому випадку, дана інформація буде не зайвою і корисною для початківців, які все ж наважилися на важливий крок - зміни.

Отже, найпоширеніша помилка - це переоцінка своїх здібностей і можливостей

Іноді реально і адекватно оцінити себе вкрай складно. Для досягнення деяких цілей необхідні спеціальні навички та здібності. Але на даний момент ви ними не володієте, тому варто це враховувати, так як часом саме з цієї причини, неможливо досягти мети.

Ставте реальні цілі перед собою, враховуючи здібності, якими володієте на даний момент часу. Інакше, результат затягнеться, а ідея змін здасться вам дурною витівкою. Розраховуйте тільки на свої можливості. Не беріться відразу за щось глобальне. Краще крок за кроком підходите до цього, починаючи з невеликих цілей, змін. Досягнення яких, допоможе вам розвинути віру і впевненість у собі, і свої сили. Тоді і щось більш важливе стане цілком реальним для змін.

Друга груба помилка, яка не завжди береться в розрахунок людьми. Це наше негативне мислення і певні установки, які застигли в нашій підсвідомості. Тим не менш, це надає досить потужний ефект на нашу свідомість. Це наші переконання, через призму яких ми дивимося на світ. І часто цей факт ігнорується, не береться до уваги. Свого роду певні програми, які програмують наше майбутнє, вчинки, дії. Тому, переглянути наші переконання, життєві принципи - завдання номер один, якщо ви на шляху до змін.

Нам необхідно усвідомити, що наша думка зовсім не належить нам, а нав'язано людині суспільством, зовнішнім світом.


Прийняти той факт, що це знаходиться глибоко в нашій свідомості і має вплив на наше життя. Складність полягає в тому, що чим довше ми з ними живемо, не усвідомлюючи їх присутності в нас, тим сильніше вони вкорінюються. І змінити, прибрати їх дуже важко. З ними потрібно багато працювати, але перше, що потрібно зробити, - це усвідомити, визнати той факт, що вони існують в нас.

Третя помилка полягає в тому, що люди не бажають жертвувати чимось то, щоб досягти намічених цілей. Все має свою приховану ціну, щоб щось отримати, потрібно спершу щось віддати. Така вартість успіху, змін. Якщо ви хочете досягти мети, вам доведеться прикладати зусилля, долаючи труднощі й перешкоди. Тільки таким шляхом ви досягнете того, чого бажаєте. Дорога змін важка і часом виснажлива, але головне вірити, що ви в результаті переможете. Будь-які зусилля, виправдовують себе в підсумку, приносячи плоди.

Четверта помилка більшості людей в тому, що у них немає терпіння чекати результатів. Все в світі так влаштовано, щоб досягти зрілості повинно пройти якийсь час. Але наше небажання чекати деколи губить всі наші зусилля практично на фініші. Багато хто хоче отримати все і відразу, тут і зараз. У Природі просто не існує миттєвого звершення або втілення чого б то не було, все має свій період. Наші цілі і мрії також. І для здійснення їх необхідно якийсь час. Якщо ви доклали максимум зусиль, а результатів немає, просто чекайте і спостерігайте, що далі буде відбуватися. Події розгортатимуться за власним сценарієм, і праці ваших діянь оцінити по достоїнству.

Звичайно, в процесі змін, ви будете допускати деякі помилки, не чекайте, що все пройде ідеально, по задуманому плану. Головне - йти далі, не зупиняючись на перешкодах. Не здаватися ні за яких обставин. Коли стає занадто важко, знайте, - ви майже у мети.

Розробіть собі план досягнення мети. І дотримуйтеся його, це допоможе вам відстежувати свої кроки, і результати. Це значно підвищить ефективність ваших дій і прискорить втілення ваших цілей. Відстеження ваших дій, спрямованих на досягнення поставлених завдань, принесе вам впевненість і додасть ентузіазму на цьому нелегкому шляху.

І нарешті, п'ята помилка - неясна мета. Якщо ви хочете чогось досягти, ви повинні ставити перед собою чітку мету. Для чого мені потрібні ці зміни, чого я хочу досягти, добитися. Задайте собі ці питання і відверто відповідайте самі собі на них. Це дасть вам можливість визначитися і сформулювати свою мету.

Але як показує практика, більшість людей цього не роблять і зазнають невдачі на старті. Неясність і розмитість мети - причина багатьох невдач і поразок . Поставте собі цілком конкретну, чітку і реальну мету, що має часові рамки, в межах яких вона буде досягнута. Розраховуйте свої можливості, ретельно сплануєте, як ви будете або збираєтеся досягати наміченої мети. Напишіть докладно покрокову інструкцію, що і коли потрібно зробити. Такий план покаже вам реальність досягнення задуманого. Все, що вам залишається - це почати діяти. Всі інструменти у вас в руках.

Всі перераховані вище помилки зустрічаються в різних аспектах нашого життя. Ми весь час стикаємося з певними труднощами, роблячи помилки. Навчитися долати, виправляти їх - наше основне завдання. У цьому і полягає сенс змін, змінити щось в першу чергу в собі. І як наслідок - зміна нашого способу життя. Нове життя починається з змін в першу чергу в собі самому.