Розвиток особистості - це процес якісних психологічних, особистісних змін і в той же час результат цих змін. Чому цей процес так важливий і необхідний для розвитку людства? Для чого? Навіщо? Які джерела та умови розвитку особистості?

Особистісний розвиток має внутрішнє прагнення розвивати себе (в т.ч. потреба в самоактуалізації) зовнішні умови (підтримка і вимогливість) та джерела. Але багато залежить від того, до чого прагне особистість, яка її спрямованість, тобто сукупність мотивів, які і орієнтують діяльність особистості. Спрямованість особистості та визначається її схильностями, інтересами, ідеалами, пріоритетами. В особистісному розвитку - різні рівні і різні напрямки. Розвиватися можна в різних напрямках: у прагненні до смирення і поклонінню перед Господом; до гармонізації, до успіху в бізнесі або до виконання необхідної роботи; і нарешті, в напрямку всебічного та найвищого розвитку своїх здібностей - до самоактуалізації. Особистісний розвиток неможливий без розвитку мислення.

1. Ваш розум, диктує що робити. Спочатку народжується образ, мотивація вчинку, потім сама дія. Підсвідомість часом коригує ваші вчинки, навіть якщо ви не встигли обміркувати цей варіант поведінки. Ваші почуття та інтуїція допомагають вибрати ті кроки, які ідеальні тільки для вас.

2. Ваше мислення встановлює вершину розвитку особистості. Хто визначає межу розвитку, вершину вашого досконалості? Люди, інтелектуально розвиненіші, не йдуть на поводу у власних обмежень - вони вміють керувати своїми почуттями, вірою, долаючи інтелектуальну і духовну "Футлярность".

3. Ваше мислення визначає, чому головному повинно бути підпорядковані всі розвиток особистості.


Єдиної відповіді, одного для всіх немає. Тільки сама людина визначає свій шлях в залежності від пріоритетів і цінностей у своєму розвитку. Треба тільки правильно оцінити ситуацію і свої сили.

4. Мислення допомагає вам пізнати свої здібності, їх межі та можливі виходи за ці межі. Але тільки ваше нестандартне мислення розкриває для вас нові можливості.

5. Ваша неповторність і головна цінність - у вашій індивідуальності, в оригінальності вашого мислення, неповторності ідей і дій, народжених вами. Ви неповторні і в цьому унікальні, як і ваші думки.

6. Ступінь свободи залежить від швидкості і глибини вашого мислення. При вирішенні проблем користуються мисленням все, але з різним успіхом: не завжди виходить досягти того, що хочеться, так само швидко і легко, як у кого-то другого. Чим більше ви будете знати, тим швидше і легше вирішите проблеми.

7. Мисленню можна вчитися, набуваючи нові знання. Особистість може як зростати, так і розвалюватися, деградувати. Якщо ви постійно працюєте над своїм мисленням, то глибше і різноманітніше ваші пізнання, а це захист від деградації.

8. Якість вашого життя і ваша свобода залежать від ступеня розвитку мислення, ерудованості , освіченості особистості. Чим ефективніше ви зможете застосовувати знання та навички, тим вільніше і успішніше ви будете.