Про те, що найперші комп'ютери були в той же час і найбільшими, знає багато хто. Навіть у шкільному курсі інформатики, зачіпаючи історію створення комп'ютерних машин, підручник розповідає, що перші з них були розміром з цілу кімнату. Звичайно ж, зараз це вже дико, особливо якщо згадати, як за останні роки зменшилися і стали більш тонкими мобільні телефони. Те ж саме стосується і комп'ютерів, які також зменшуються в своїх розмірах, що дозволяє їм бути більш практичними в користуванні. Однак тут же виникає питання: чи існує якась межа такого мінімалізму і взагалі, який комп'ютер вважається найменшим у світі?

Електронний пристрій розміром в один міліметр

Коли ми говоримо про маленького комп'ютері, то це не те звичне обладнання, яке ви звикли бачити у себе вдома, тобто, монітор, системний блок, клавіатура і мишка. Це просто електронний пристрій, який виконує ряд завдань, запрограмованих саме для його роботи. При цьому дане електронний пристрій вважається найменшою комп'ютерної машиною в світі.

Такий пристрій було створено з метою лікування глаукоми і, дійсно, має всього лише один міліметр у своєму розмірі.


Розробниками і творцями такого мініатюрного комп'ютера є працівники Мічиганського університету в США. Працює цей пристрій досить-таки просто: його імплантують в око людини, де воно має стежити за тиском очі, стримуючи його при необхідності. Складається така комп'ютерна машина з мікропроцесора з дуже низьким енергоспоживанням, акумулятора, датчика тиску, сонячної батареї, а також радіопередавача. Через кожні п'ятнадцять хвилин пристрій вимірює тиск і передає отримані дані на синхронізовані зовнішні пристрої. За допомогою сонячної батареї, яка вбудована в пристрій, повна зарядка акумулятора досягається всього лише за півтори години.

На даний момент таке пристрій проходить ряд випробувань при університеті, тому у продажу його поки що немає. І все ж творці впевнені, що вже незабаром воно з'явиться у продажу по всьому світу.

А ось що стосується важливості комп'ютера, то її складно переоцінити. Адже це не просто пристрій для виконання будь-яких операцій, необхідних людині, це той пристрій, що дозволяє спостерігати як мінімум за одним показником людського здоров'я і при необхідності надавати свою допомогу.