Звичка перша. Відсутність вміння зберігати й інвестувати. Бідні люди працюють за гроші, також як і багаті. Але вони не знають, що багатим вас робить не те, скільки ви заробляєте, але, скільки ви зберігаєте і примножуєте. Бідні люди не можуть застосувати цей принцип. Багаті люди не тільки працюють за гроші, але, що дуже важливо, вони змушують свої гроші працювати на них, застосовуючи принцип збереження та примноження.

Звичка друга. Бідні люди продовжують працювати в своєї компанії, вони не розвиваються. Іншими словами, вони не йдуть туди, де лежать гроші. Деякі види робіт, професій, бізнесу та кар'єри пропонують більш широкі можливості для отримання грошей, а також для можливості контактувати з успішними людьми, воротилами і двигунами суспільства. Маючи справи з багатими людьми, ви опиняєтеся в ситуації, коли багатство робить на вас вплив. Якщо ви працюєте, зайняті в торгівлі, маєте професію, володієте бізнесом, і це не призводить вас до того рівня життя, який ви бажаєте, навіщо ви тримаєтеся за це? Змініть це. Ніколи не пізно прийти туди, де є гроші. Але чим раніше ви це зробите, тим краще.

Звичка третя. Бідні люди спрямовують свою увагу на виживання. Вони, зазвичай, відмовляються від багатьох своїх потреб і звикають до самозречення. Вони урізають нагальні потреби і відмовляються від розкоші. Замість того, щоб шукати шляхи додаткових потоків доходу для задоволення своїх потреб, вони зосереджуються на обмеженні цих потреб, щоб не влазити в борги. Зосередження на обмеження потреб приречене на провал.

Звичка четверта. Бідні люди очікують фінансового чуда. Таким чином, вони тягнуться до азартних ігор, всіляким лотереях та іншим проектам, що обіцяють несказанні доходи практично без великих капіталовкладень і праці, в надії на те, що багатство звалиться на них з неба.


Тільки цього не відбувається. Вони лише роблять багатшими власників сумнівних проектів, лотерей і казино. Сам факт процвітання ігрового бізнесу говорить про те, що переможених набагато більше, ніж переможців. Поки бідні чекають раптового щастя, багаті працюють, щоб отримати щастя.

Звичка п'ята. Бідні не в змозі розпізнати потенційні гроші. Вони не розпізнають грошей, які ще не були звернені в готівку. Багато бідні люди не використовують активи, таланти, здібності, спеціальні знання, інформацію і хобі, які можуть принести гроші або перетворитися на повноцінний бізнес. Він не в змозі переробити і упакувати ці переваги в продукти і послуги, за які багато людей бажають і готові платити. Вони забувають, що можуть створити величезні багатства, використовуючи свої таланти і здібності для поліпшення життя інших людей, перетворивши їх на послуги і продукти.

Звичка шоста. У бідних людей відсутні тверді ідеї здатні принести гроші. Якщо ви можете генерувати реальні ідеї отримання грошей, ви можете стати багатим. Ви дійсно бідні тільки тому, що вам не вистачає ідей. Якщо ви не можете фінансувати свої ідеї, йдіть до благодійників або фінансистам зі своїми реальними пропозиціями, ідеями або бізнес-планом. Кращі ідеї прості і доступні для фінансування.

Звичка сьома. Бідні шукають причини. Бідні люди завжди мають прийменники і причини їх невдач і нездатності до дій. Вони не розуміють і не бажають зрозуміти, що самі відповідальні за своє фінансове становище або умови життя. Вони будуть звинувачувати інших людей і обставини за свою бідність, нездатність і відсутність досягнень. Послухайте їх. Якби у мене була вища освіта. Якби у мене не було дружини і дітей. Якби не ця криза. Якби я був молодшим. Якби у мене були багаті батьки. І так далі. Тільки от пошук причин не приводить цих людей до багатства.