Якщо ви коли-небудь були спантеличені проблемою або збентежені труднощами, ось п'ять відмінних методів, які можуть допомогти вам швидко звільнитися від них. Протягом останніх 15 років я перевіряв і випробовував їх на сотні клієнтів, тому я можу з упевненістю рекомендувати: користуйтеся ними, коли стикаєтесь з проблемою або утрудненням і для їх подолання вам потрібно використовувати весь свій творчий потенціал і мужність.

1. Чарівне слово "Замість"

Коли ви зайшли в глухий кут, дуже легко зациклитися на проблемі. Вона здається такою великою, що займає всі ваші думки, залишаючи дуже мало місця для маневрів. Також дуже поширене вчення, яке стверджує, що для того, щоб вирішити проблему, її потрібно досконально вивчити - звідки вона взялася, чим вона викликана, що це значить, і так далі.

Я не поділяю погляди цього вчення , оскільки бачив багато прикладів, коли зосередженість на проблемі всі тільки погіршує. Дивно, що набагато ефективніше ПРИПИНИТИ думати про проблему і ПОЧАТИ думати про альтернативи і можливі рішення.

Ось як чарівне слово "замість" входить у вжиток.

Я так часто використовував це слово на тренінгах, що думав, воно примелькається, але, здається, це як і раніше найефективніший спосіб змусити клієнтів подумати про те, що вони хочуть отримати, замість проблеми, з якою вони зіткнулися.

Тому наступного разу, коли перед вами виникне величезна нерозв'язна проблема, запитайте себе:

- Що я хочу отримати замість цього?

- Чим я хочу зайнятися замість цього?

- Про ніж я хочу подумати замість цього?

- Як я хочу відчувати себе замість цього?

- Що я захочу сказати замість цього?

- Куди я хочу піти замість цього?

І коли ви отримаєте точні, конкретні відповіді, відразу ж почніть робити, думати, і відчувати. Результат вас вразить.

2. Що б ви робили, якби у вас не було інтелекту?

Мислення переоцінюють. Звичайно, воно необхідне, але я помітив, що якщо постійно думати про що-небудь, це призведе до зацикленості.

Ви можете думати, думати і думати про проблему або ситуації доти, поки вам здається, що ви розумієте, про що думаєте, але якщо ви подумаєте ще трохи, ви вже не будете в цьому впевнені.

Коли мова заходить про справді важливі речі, безперервне роздум не допомагає. У вас ніколи не вийде придумати щось по-справжньому оригінальне, якщо ви будете постійно про це думати. Справжні досягнення вимагають постійної дії, а для постійної дії потрібен ентузіазм.

Багато разів, коли я бачив, що клієнт сумнівається, я радив йому відключити мислення і зосередитися на відчуттях всередині себе.

Я шукаю те, що Дерек Сіверс називає реакцією "Чорт візьми" - те, що говорить вам, що ви повинні зробити це, а якщо не зробите, то будете завжди шкодувати про це. Але ви ніколи не отримаєте цей сигнал від мозкового центру - ви повинні його відчути нутром.

Тому наступного разу, коли вам потрібно прийняти рішення, а ви сумніваєтеся, дотримуйтесь чотирма пунктами, заснованим на одній з технік Дзен, яку я дізнався від Джона Ітона:

1. Стійте в розслабленій позі. Тепер уявіть, що у вас немає голови. Я серйозно. Ваше тіло закінчується плечима. Там, де раніше була голова, тепер порожнеча. Тому тепер ніякі думки вас не відволікають. Це допоможе відразу ж відволіктися від відчуттів вашого тіла.

2. Уявіть, що ваші можливості розосереджені навколо вас, заповнюючи "чарівні кола" на підлозі - по одному колу для кожної можливості.

3. Увійдіть в перше коло, уявивши собі першу можливість. Як ніби ви зробили перший крок до її здійснення. Не замислюйтесь. Зверніть увагу на те, яким ви відчуваєте своє тіло. Важким? Легким? Напруженим? Розслабленим? Сповненим енергії?

4. Якщо це викличе реакцію "Чорт візьми!" - Це ваш шлях, і не важливо, наскільки жахливим він може здатися вашій голові. Але якщо у вас раптово засмокче під ложечкою, вам не потрібно цього робити - не важливо, наскільки це може здатися практичним.

3. Що б зробив ваш кумир?

У всіх нас є кумири - відомі артисти, творчі люди, бізнесмени, спортсмени, дослідники, вигадані герої з романів або кінофільмів, друзі, вихователь або член родини.


Той, кого ми поважаємо. Хто уособлює все, чим ми захоплюємося.

І знаєте що? Цей хтось - ви самі.

Ви можете переносити це на когось іншого, але насправді, захоплюючись кумиром, ви виявляєте свій нереалізований потенціал. Насправді у вас є сила, сміливість, уява та інші якості, якими ви захоплюєтеся, навіть якщо ви ніколи їх не використали.

Як ви думаєте, чому ж ще їх приклад так сильно відгукується в вас?

Тому наступного разу, коли ви зіткнетеся з проблемою і засумніваєтеся, чи зможете впоратися з нею, запитайте себе:

- Що б мій кумир зробив з цим?

- Що б він/вона сказав про це?

- Що б він/вона зробив?

- Чому я не пробую зробити хоч що-небудь?

4. Довіряйте своєму страху

Якщо мислення переоцінюють, то страх недооцінюють.

Деякі види страху - особливо занепокоєння - паралізують, пригнічують, і не приносять користі. Але я говорю не про ті страхи.

Я говорю про страх, який ви відчуваєте, коли збираєтеся піти за своєю мрією і втілити її в реальність.

Ви знаєте, як це буває: спочатку ви збуджені, схвильовані думкою, що нарешті наважилися на це, і тим, що збираєтеся зробити, побачити, відчути, досягти і випробувати.

Потім ви відчуваєте, як стискається ваш шлунок і починає калатати серце, і ви розумієте, що перестаєте дихати.

До цього часу - якщо ви не будете обережні - ваш Внутрішній Шкідник починає нашіптувати вам страшилки про все, що може піти не так, і, перераховувати довгий список вагомих причин, чому вам слід переглянути або взагалі відмовитися від своїх планів, або, принаймні, відкласти їх на деякий час, щоб ви могли все ретельно обміркувати ...

Звичайно, цей голос Опору використовує страх як важіль, щоб відсунути вас подалі від мрії. Не допускайте цього. Страх викликає дискомфорт, але це не означає, що він - зло. Страх захищає вас, повідомляє, що ви вступаєте на невідому територію, і ви не повинні втрачати контроль. Це повинно викликати сплеск адреналіну, розбуркати вас, змусити діяти ЗАРАЗ, щоб потім не трапилася біда.

Як я постійно кажу своїм клієнтам: чим більше мрія, тим більше страх. Цей вид страху означає, що ви на вірному шляху, прагнете спонукати себе на пошуки чогось дивного.

Тому довіртеся страху. Чи не чиніть опір, відчуйте його, але не головою, а тілом. (Якраз було б добре не мати голови - див. Пункт №3 вище).

Використовуйте страх як сигнал до дії - запитайте себе:

- Що мені потрібно зробити, щоб знизити ризик і досягти мети?

Складіть список. Прямо зараз підіть і зробіть це.

Зверніть увагу, що відбувається, коли ви здійснюєте цілеспрямована дія - страх відступає, поступаючись місцем впевненості та ентузіазму.

5. Ризикніть

Дуже просто тягнути час, якщо ви відповідаєте тільки перед собою. Якщо ніхто не знає про вашу мрію, дуже просто переконати себе в тому, що це всього лише мрія.

Але коли ви оголошуєте всьому світу - або навіть просто одній людині - про свою мету, раптово вона стає реальною. Тепер все всім відомо, і ви повинні стримати своє слово.

Коли ви говорите про свій намір, ви починаєте відповідати за свої дії. Ви відчуваєте необхідність розповідати про свої успіхи, неважливо, вийшло у вас чи ні. Вам здається, вас перестануть поважати, якщо ви не зробите того, що пообіцяли.

Ні, ви не повинні сподіватися, що інші будуть говорити вам, що потрібно робити або надихати вас. Ініціатива повинна виходити від вас. Але коли справа йде до завершення, і потрібно зробити те, що допоможе здійснити ваші мрії, вплив громадськості може виявитися дуже ефективним. Отже, чому б не отримати з цього максимальну користь?

Ось декілька варіантів:

- Розкажіть про свою мету близькому другу, домовтеся, в який день ви зможете зустрітися, щоб розповісти про свої успіхи.

- Приєднайтесь до групи, яка могла б оцінити вашу працю.

- Візьміть участь у змаганні, навіть якщо вам (досі) не в чому брати участь.

- Організуйте групу однодумців з 3-4 чоловік і домовтеся про регулярні зустрічі, де б ви ділилися своїми планами і звітували один перед одним.

- Розкажіть про свої ідеї читачам блогу і фоловерів у Твіттері, пообіцяйте до певного терміну повідомити їм про результати. (Я зробив так кілька років тому і це спрацювало.)