Перший тип приходить, як жах, хвороби, смерть, нещастя, вони звалюють учня на землю, придавлюють ногою горло і вливають учення в рот. Вчителі не церемоняться з учнями. Любов їх до учнів вище любові батька і матері. Ласкаво їх по відношенню до учнів вище добра батька і матері. Але всі знають, що таке добро і ніхто не знає, що таке сверхдобро. Щоб напоумити учня, метання в божевіллі мирського життя, життя в стражданнях, ці вчителі з нескінченної любові до учнів дають сильне, наібистрейшего ліки.

Другий тип вчителів - це ті, хто приходять у вигляді незадоволення, втоми, апатії до звичайного життя. Вони показують учневі всю безперспективність звичайному житті. Вони подібні наглядачеві за рабами, який змушує шукати свободи і дивитися в бік духовного життя від безвиході. Ці вчителі люблять своїх учнів також сильно, але виявляють деякий терпіння і дають ліки від страждань світу невеликими порціями і протягом тривалого часу.

Третій тип вчителів дотримуються нейтральність. Вони не приносять страждань, печалі, але і не дають радість. Вони залишають ліки хворому учневі, але не змушують його приймати. Учень дуже довго може бути в полі вчителя, але все залежить лише від учня.

Четвертий тип вчителя приходить, як промінь світла після похмурого дня, як приємна, що кличе в дорогу музика де -то далеко.


Духовне знання приходить, як розгортається надія на щось світле і щасливе в майбутньому. Ці вчителі приходять, як добрі знаки на шляху, як однодумці, як нові знання.

П'ятий тип вчителів вривається в життя, як хмільна, весела, божевільна у своїй радості компанія танцюристів. Ці вчителі виривають учня з того стану, в якому вони його знайшли в болоті світу, вони оп'яняють його в божественному знанні вищої реальності. Вони миттю спопеляють всю його погану карму. Вони приходять, як щастя, подібне океану, радість, яка знає кордонів, закоханість, растворяющая его, як багатство, процвітання, могутність. Ці вчителі дають ліки, як дають чашу вина цього еліксиру знань, бо це найкраще, що він зустрічав у житті.
Вважається, що вчителі першого і п'ятого типу - найкращі. Тільки лише учень з дуже хорошою кармою може зустріти їх. Другий і четвертий тип вважається хорошим типом. Третій тип вважається звичайним, учні зі звичайною кармою зустрічають їх.
Так затверджується.

Тантрананд