У нинішній час багато людей страждає хропінням. Найчастіше це свідчення якогось захворювання. Такою проблемою, як хропіння уві сні, страждають не тільки дорослі, а й діти.

Існує кілька причин хропіння і його лікування:

1.. Необхідно дотримуватися здоровий спосіб життя.

2.. У такому разі допоможе тільки операція.

3.. Допоможе ретельне лікування.

4.. У присутності зайвої ваги навантажується серцево-судинна система. Необхідно скинути пару кілограм.

5. викликає набряклість трахеї і глотки, що викликає спазми у сні.

Але не треба занадто хвилюватися через хропіння. У людини, що прийняв невелику дозу алкогольного напою або сильно втомленого, розслабляються м'язи неба і мови, і від цього часом лунає гучний храп.

Перш ніж позбавиться від хропіння необхідно привчитися спати на спині, западаючий мова може стати причиною хропіння , але і це не завжди допомагає.


Найкраще буде, якщо Ви буде зміцнювати м'язи м'якого піднебіння самостійно, слідую вправи. Потрібно висунути язик якомога більше, поки не відчуєте що напружилися м'язи. Така вправа роблять близько 30 разів.

Існує ще вправу з щелепою. Необхідні рухи вперед-назад щелепою, також зміцнює м'язи. Ще може допомогти, якщо щось міцне зціпити зубами і протримати близько п'яти хвилин.

Позбутися від хропіння можуть допомогти так само народні засоби. Наприклад: взяти кілька аркушів капусти, порубати або ж пропустити через м'ясорубку, і додати ложку меду. Приймати перед сном протягом місяця.

Допоможе масло обліпихи. Закапайте по одній краплі в ніс за кілька годин до сну. Перш ніж почати самолікування від хропіння, краще проконсультуватися з лікарем, пройти повне обстеження, так як хропіння може сигналізувати про хвороби.