Що для вас важливіше? Матеріальний добробут або здоров'я? Деякі люди роками вбивають своє здоров'я заради багатства, а потім витрачають все кошти на лікування. Як не потрапити в замкнуте коло, зберігши і те й інше? Боріться з шкідливими звичками. Наркотики, алкоголь і нікотин не тільки руйнують ваш організм, але й істотно підривають бюджет.

Як можна рідше відвідуйте кафе і ресторани. По-перше ви ніколи не можете бути впевнені в тому, чи дотримуються там елементарні санітарно-гігієнічні норми, по-друге продукти, що використовуються в мережах громадського харчування часто низької якості і, по-третє, харчуватися в ресторанах значно дорожче ніж удома. Тому, намагайтеся готувати домашню їжу зі свіжих продуктів і харчуватися вдома.

Намагайтеся їсти сезонні продукти. Вони завжди свіже, в них більше вітамінів, та й ціна на них нижче.

Скоротіть споживання солодкого. У ньому не міститься практично нічого корисного для організму. Зате вага додається, а бюджет скорочується.

Якщо ви любите екстремальні види спорту - полюбите і всілякі засоби захисту, такі як шоломи та наколінники. Якщо ви отримаєте якусь травму, в результаті, це обійдеться вам дорожче.

Найчастіше проводите вільний час вдома. Запрошуйте друзів, влаштовуйте вечірки.


Нема чого довго час знаходиться в прокурених клубах і барах, де, до того ж, велика ймовірність підчепити інфекцію.

Займайтеся спортом з друзями. Грайте в футбол, бадмінтон, волейбол. Це абсолютно безкоштовно, захоплююче і корисно для здоров'я. Таку тренування ви не пропустите ніколи!

При будь-якій можливості йдіть на прогулянку. Ходьба є одним з найбільш поширених та ефективних фізичних вправ.

Їжте повільно. Сигнал про насичення досягає нашого мозку лише через двадцять хвилин після прийому їжі. Поетом, найчастіше, зголоднівши, ми з'їдаємо в два рази більше ніж треба. Звичка їсти повільно поліпшить ваш обмін речовин і дозволить скоротити витрати на їжу.

Щороку не лінуйтеся проходити повний медичний огляд. Це найкраща профілактика від важких хвороб.

Не пийте газовану воду. Вона обходиться набагато дорожче ніж звичайна фільтрована вода з під крана і завдає шкоди здоров'ю.

Варіть каву вручну, не пийте сурогат з автомата.

Завжди мийте руки перед їжею!

Виробіть звичку чистити зуби два рази в день. Це дуже хороша профілактика від карієсу та інших захворювань. Лікувати зуби неприємно і дорого. Набагато простіше зайвий раз їх почистити.