Довга робочий тиждень, скажений ритм сучасного життя так вимотують, що багато людей вважають за краще викладатися повністю за п'ять робочих днів, а потім відсипатися на вихідних. Але, на думку фахівців, робити цього не варто ні в якому разі. Проспавши в суботу до обіду, ви, відповідно, ляжете спати пізно вночі, в неділю знову прокинетеся і ляжете пізно, але ж вранці в понеділок вам рано вставати! Організм вже збився з ритму, так що вдень вас буде постійно хилити в сон, а вночі буде мучити безсоння. Таким чином, ви потрапляєте в замкнене коло і не відчуваєте необхідної бадьорості. Що ж робити? Коли висипатися і повноцінно відпочивати? Вихід один - виробити і строго дотримуватися режиму.

Деякі люди, зіткнувшись з проблемою безсоння, вдаються до допомоги снодійних. Не рекомендується зловживати ними, так як побічних негативних дій дуже багато, до того ж вони викликають звикання.

Деякі спостереження показують, що люди, які люблять часто й подовгу спати - більш крихкі, ніжні, більшою мірою схильні стресів. Під час сну вони рятуються від життєвих проблем і негараздів. Люди, які висипаються протягом короткого часу, займають більш активну життєву позицію, вони врівноважені, оптимістичні і з легкістю адаптуються до будь-яких обставин.

Проведені експерименти доводять, що людина, яка перебувала без сну більше доби, різко втрачає працездатність , стає дратівливою, імунітет слабшає, підвищується ризик серцево-судинних захворювань, небезпеки піддається центральна нервова система.


Через якийсь час перестає працювати мозок, людина перетворюється на рослину, а потім настає смерть.

Якість сну і наше здоров'я багато в чому залежать від того на чому ми спимо. Наприклад, великі подушки абсолютно непридатні для здорового сну, шийні хребці на них вигинаються і вранці ми починаємо страждати від головних болів. Найкраще підходить маленька прямокутна подушка або плоский валик. Підібрати зручний матрац - теж непросте завдання. Найкраще підходить латексний матрац з вовняним покриттям або ортопедичний матрац.

Деякі поради для повноцінного сну:

  • ніколи не намагайтеся заснути насильно
  • якщо що- щось болить, спочатку випийте ліки, потім засинайте
  • не наїдатися на ніч
  • гуляйте перед сном на свіжому повітрі
  • перед сном прийміть ванну, по можливості, зробіть розслабляючий масаж
  • дотримуйтеся режиму
  • температура в кімнаті повинна бути не вище 22 градусів, повітря повинне бути вологим
  • лягайте в темряві, вставайте при світлі
  • не пийте спиртне на ніч