Найменшим автомобілем у світі визнана модель Peel Р50, в якому помістилося всього лише одне сидіння для дорослої людини, власне для водія, а також одні двері з лівого боку і єдина на всьому автомобілі фара. Небагато визнали таке авто зручним, і все ж забрати його титул як самого маленького автомобіля в світі не зміг ніхто.

Де і коли був створений найменший автомобіль

Багатьом автолюбителям цей транспортний засіб відомо як триколісний мікромобіль, який колись народився в стінах Peel Engineering Company у Великобританії. Існує всього дві моделі такого автомобіля - Peel Р50, який вважається найменшим авто у світі, і Peel Trident, який став трохи важче і більше свого молодшого брата.

Автомобіль Peel Р50 оснащений мотоциклетним двотактним двигуном 49 кубів, що має потужність 4,2 кінських сил, і здатний розганяти свою швидкість максимум до 61 км/год. Сам двигун розташований в передній правій частині авто, який з'єднаний з ручною коробкою передач на три швидкості, причому задня передача відсутня. Важить цей транспортний засіб якихось 59 кілограм, що дозволяє без особливих зусиль затягувати його в приміщення .

Найперший Peel Р50 побачив світ в 1962 році, а останній - вже через три роки, в 1965. У той час купити новий автомобіль можна було за199 фунтів стерлінгів. А ось старший брат Peel Trident випускався з 1956 по 1966 рік і важив уже более90 кілограм.

Peel Р50 повертається на ринок

Оскільки виробництво цих маленьких автомобілів тривало всього лише кілька років, то чи не дивно, що оригінальних примірників залишилося зовсім мало.


Навіть самим істинним ентузіастам їх не вистачить! Проте в недавньому часі пробігла така новина, що Peel Р50 і Peel Trident мають намір повернутися на ринок автомобілів.

Цю ідею взялися здійснити кілька бізнесменів з Великобританії, які є шанувальниками цих моделей автомобіля. Планується випускати майже точні копії цих автомобілів 60-х років, які все ж обзаведуться електродвигунами, а бензинові двигуни стануть більш потужними. Ці сучасні машини Peel зможуть розганяти свою швидкість до 25 км/год і мати запас ходу на 80 кілометрів. Також будуть пропонуватися машини з ще більш сильним двигуном, що дозволить збільшити максимальну швидкість до 50 км/ч.

Дивно, звичайно, але незвичайний дизайн автомобіля, його слабка технічна начинка, деякий незручність в користуванні і досить-таки висока ціна (близько десяти тисяч доларів) не завадили швидко розібрати ще навіть не завершені моделі. Перша партія планує випустити 50 машин, з яких у продажу залишилося всього-на-всього дев'ять штук.

Так що не дарма кажуть, що британці люблять старовину, тим більше, якщо ця старовина відноситься до їх країні.