У житті більшості жінок весілля є чи не найбільш бажаною подією, тим поворотом долі, якого вони чекають мало не з пелюшок. Є, звичайно, і такі представниці прекрасної статі, які приділяють цьому питанню менш пильну увагу.

Однак, таких дівчат незрівнянно меншу кількість, ніж тих, хто з особливим трепетом чекає появи у своєму житті такого торжества, як весілля.

Природно, в найпрекрасніший і щасливий день свого життя жінка хоче виглядати запаморочливо і надзвичайно, так, щоб в цей момент, що запам'ятовується в пам'яті, її образ залишався яскравим і барвистим.

Саме тому в передвесільної підготовки новоспечена наречена віддає всі свої сили, час і гроші на створення власного чарівного образу, приділяючи пильну увагу всім його складовим - від манікюру та макіяжу до панчіх, аксесуарів і, природно, весільного плаття.

І якщо чоловікові достатньо в цей день надіти просто новий класичний костюм, то для жінки, вибір весільної сукні є найбільшою "головним болем" нареченої. І це не дивно, бо саме воно стане її самим вірним помічником в цей день. Плаття здатне приховати всі те, що не бажано для демонстрації, і в найвигіднішому світлі представити всі ті гідності, якими наділена жіноча фігура.

Сучасна індустрія моди виділяє весільні колекції в окреме провадження. Жоден поважаючий себе дизайнер не обходить стороною весільні сукні, творячи і представляючи публіці найновіші розробки в цій сфері.

Природно, кожна жінка вибирає сукню, орієнтуючись, як правило, на свій смак і свої можливості. Хтось купує готове плаття, хтось користується послугами салонів весільного прокату, деякі розщедрюються на індивідуальне пошиття. Так чи інакше, але багатство вибору, пропонованого в сфері весільної моди, не залишить незадоволеною навіть самих примхливих і виборчих дівчат.

Тенденції весільної моди, так само як і самі моделі весільних суконь, постійно видозмінюються і удосконалюються. Одні дівчата воліють слідувати модним віянням, інші ж відрізняються прихильністю до класичних варіантів.

Розглянемо деякі варіанти, які нині перебувають на піку популярності. Втім, як вважають багато дизайнерів, такі сукні будуть актуальними протягом ще декількох сезонів і цілком імовірно перейдуть у розділ "класики":

 1. "Грецький стиль" - мають підкреслено завищену талію і прямий силует. Їх відрізняє, як правило, довгий прямий вільний крій, складки і плісировки, легкі і хвилясті тканини.


  Така модель може стати відмінним "коректором", прекрасно маскуючи вага недоліки фігури. У вельми вигідному світлі можна піднести високу груди. Крім того, таке плаття - улюблений варіант тих наречених, що знаходяться в "цікавому положенні", бо воно дозволяє приховати його від очей оточуючих.

 2. Короткі сукні - зручні у користуванні, так як не треба постійно думати про шлейфі і інших складових масу незручностей "дрібницях". В особливо виграшному вигляді постають у таких сукнях високі стрункі дівчата.
 3. "Вантажні" сукні - особливо актуальні сукні, які виконані в традиціях 20-50-их років минулого століття. Як правило, вони виглядають дуже жіночно і святково.
 4. "Імперський стиль" - таке оздоблення відрізняється особливою розкіш і пишністю. Ці сукні відрізняють об'ємні спідниці на широких кільцях, виготовляються вони, як правило, з атласу і парчі, з обов'язковою обробкою напівдорогоцінним камінням, стразами і золотими нитками.
 5. "Русалка" - характеризується вузьким прямим силуетом, расклешенним донизу. Візуально низ сукні, виконаного в такому стилі, нагадує русалочий хвіст.
 6. "Асиметрія" - сукні з одного лямкою через плече. Така модель представить в найвигіднішому світлі красу жіночих плечей та рук. Природно, за тієї умови, що ці складові фігури виглядають ідеально. Тому-то такий фасон підходь далеко не всім представницям прекрасної статі.
 7. "Трапеція" - така модель до лиця практично кожній жінці. Силует його досить-таки простий, але в той же час вельми елегантний. Як правило, в цій моделі лінія талії проходить прямо під грудьми, або трохи нижче її. Таким чином візуально жінка буде виглядати стрункіше, недоліки її фігури будуть надійно приховані. Модель, виконана з глибоким декольте, дозволить вигідно підкреслити красиві груди.
 8. "Квітковий орнамент" - як правило, квітковим розписом або аплікацією прикрашається низ сукні. Причому ці "аксесуари" можуть бути як підібраними в тон сукні, так і виконаними в іншій кольоровій гамі.
 9. "Мереживо" - таке плаття дозволить створити дуже романтичний і ніжний образ. Вишуканість і перевагу надає цій моделі майже філігранна обробка тонким, практично невагомим мереживом.
 10. Костюм брюк - воліють, як правило, сильні, впевнені в своїх силах жінки. Правильно підігнаний по фігурі елегантний костюм ніжних світлих відтінків підкреслить витонченість нареченої, її прекрасний і неординарний смак.