Чи могли ви собі уявити, що найменшим містом у світі виявиться містечко з населенням всього лише в два десятки людей. І хоча важко уявити собі таке селище, де проживає так мало людей, все ж це не вигадка, а офіційно зареєстровані дані.

Історія містечка Хум - самого маленького міста в світі

Отже, найменшим містом у світі визнано містечко Хум, що в Хорватії. У це важко повірити, але за станом на 2001 рік тут проживало всього лише 17 осіб. Звичайно ж, таке рекордно мале число проживаючих людей в Хуме не могло не привернути до себе увагу і не завестися своєї власною сторінкою в Книзі рекордів Гіннеса, відомої у всьому світі.

Розташувався ж це місто-фортеця на вершині пагорба, що на півострові Істрія. Самими найближчими поселеннями до Хуму є міста Роч і Бузет. Місто Бузет вважається адміністративним центром однойменної громади. А так звана Алея глаголиці з'єднує Хум з містом Роч, містом, яке здавна був відомий як центр глаголичної писемності.

Свою ж історію місто Хум починає ще в Середньовіччі, в епоху самого видатного правління Візантійської імперії, численних хрестових походів і Столітньої війни. Згідно з однією з легенд місто Хум був заснований і забудований велетнями, які оселилися в долині мальовничої річки Мирна. Основним будівельним матеріалом був, звичайно ж, камінь. Перші згадки про Хуме відносяться до 1102 нашої ери, проте з дещо іншою назвою - Холм.


У тому ж одинадцятому столітті Хум отримав статус міста. З тих пір він мало змінився і являє собою все ті ж кріпосні стіни, пару маленьких вуличок і кілька кам'яних будівель.

Що ж стосується населення, то навіть у найкращі свої часи, місто налічував не більше 300 жителів. І все ж, незважаючи на таке невелике населення, місто Хум вважається відомим туристичним центром, який щорічно приймає тисячі людей з усього світу.

Основними пам'ятками Хума є Храм Вознесіння Марії, який був побудований в 1802 році , Храм Св. Ієроніма, що вважається спорудою дванадцятого століття і вже згадана Алея глаголиці. Однак туристи можуть відвідати і єдиний в цьому містечку ресторан, який завжди пригостить своїх відвідувачів домашнім коньяком. Як і в будь-якому іншому селищі, в Хуме є центральна площа, один магазин і кладовище. Прокотитися по місту можна на автобусі, який їздить три рази на день.Свої давні традиції місто Хум не змінює. Саме тому щороку в середині червня тут проводяться вибори міського префекта, якого обирає виключно чоловіче населення. Однак обов'язки префекта зовсім не ті, які виконує звичайний мер міста: найчастіше це просто участь у всіх офіційних заходах.

Так чи інакше, але таке місто як Хум може зацікавити будь-якого туриста. Навіть у найкращі свої часи, місто налічував не більше 300 жителів.