Глаукома - хронічне захворювання очей, яке небезпечно тим, що може викликати повну втрату зору, якщо не приступити до його лікування вчасно. Розвиток захворювання відбувається практично непомітно, що ускладнює його діагностування. Як правило, глаукома розвивається у людей віком від сорока років і вище, але може вона виникнути і в набагато більш ранньому віці.

Глаукома: види, симптоми, причини появи

Розвиток глаукоми відбувається через підвищений очного тиску, тому симптоми захворювання подібні до тих, які виникають при очному тиску. Багато хворих вказують на те, що погляд затуманюється час від часу, межі об'єктів бачаться нечітко і розмито. Також нерідко хворі відзначають, що дивлячись на яскраве світло, вони бачать райдужні кола. Досить часто глаукома супроводжується головним болем, вираженою найбільш яскраво в скронях і надбрівної області.

Симптоми, перераховані вище, відносять до такого виду глаукоми, як відкритокутова. Це найбільш часто зустрічається вид захворювання, він зустрічається у сімдесяти п'яти відсотків хворих глаукомою. У що залишилися двадцяти п'яти відсотків - закритокутова форма захворювання. При такій формі симптоми проявляються більш виражено: сильний головний біль з нападами, біль в очах, можливі блювота і нудота. Під час нападів захворювання нерідко з'являється біль у грудях та черевної порожнини, через що захворювання часто плутають з іншими.

Існують такі симптоми, які під силу визначити тільки фахівцеві. Наприклад, деформація зорового нерва, звуження поля периферичного зору, набряк рогової оболонки, гіперемія судин.

Глаукома в занедбаному стані проявляється ослабленням зору, зниженням здатності бачити в сутінках і в темний час доби.

Причини появи глаукоми до теперішнього часу точно не визначені. Однак виявлені фактори ризику, які можуть спровокувати розвиток даного захворювання. До них можна віднести захворювання ЦНС (центральної нервової системи), ендокринні захворювання, короткозорість, генетична схильність. Вищеперелічене стосується первинної глаукоми. Вторинна ж глаукома - це ускладнення на тлі інших захворювань очей.

Традиційні методи лікування глаукоми

Лікування даного захворювання спрямоване на зниження очного тиску і буває як нехірургічним, так і хірургічним. Спочатку застосовуються хірургічні методи, а саме лікарські препарати: фотіл, бетаксол, Проксофелін, латанопрост та інші. Для запобігання звикання до лікарських препаратів необхідно щорічно замінювати їх іншими на кілька місяців. Це сприяє підтримці нормального обміну речовин в очах.

На початкових стадіях захворювання також показано лікування лазером, якщо внутрішньоочний тиск помірно повішене.

Для лікування глаукоми найбільш ефективний і поширений спосіб - це хірургічні операції . При проведенні операцій створюються додаткові шляхи відтоку рідини з очей. Для поліпшення якості проведених операцій сучасна медицина використовує спеціальні гідрогелеві вкладиші.

Народна медицина і лікування глаукоми

Візьміть по одній ложці (їдальні) корінь солодки, імбир, траву пустирника, квітки гречки, мелісу, корицю. Змішайте інгредієнти.


Потім візьміть одну ложку (їдальню) отриманої суміші, залийте однією склянкою окропу, настоюйте протягом однієї години, процідіть. Приймайте по половині склянки тричі на день. Цей настій також можна застосовувати для профілактики захворювання.

Для лікування використовуйте наступний народний рецепт. Змішайте в рівних пропорціях сік чистотілу і воду. Змочіть шматочок серветки, прикладіть до ураженого ока. Застосовуйте двічі на день.

Візьміть ряску, подрібніть її, залийте горілкою (двісті грам) і залиште настоюватися на п'ять днів. Після закінчення терміну вживайте тричі на день по одній ложці (їдальні), запиваючи чвертю склянки води.

Підійде і такий народний засіб. Візьміть кілька листя алое, залийте двомастами мілілітрами води, прокип'ятіть протягом декількох хвилин. Процідіть. Екстрактом промивайте очі чотири-п'ять разів на день протягом п'ятнадцяти днів. Після це зробіть двотижневу перерву і курс повторіть.

Для лікування глаукоми візьміть одну ложку насіння кропу (чайну), залийте однією склянкою окропу, прокип'ятіть декілька хвилин. Дайте настоятися близько години, а потім процідіть. Настій приймається всередину по одній чверті склянки тричі на день за двадцять-тридцять хвилин до їди. Курс - три тижні. Після десятиденної перерви курс можна повторити.

Приготуйте настій для компресів. Змішайте половину склянки кропиви з однією ложкою (чайної) квітів конвалії. Збір залийте однією склянкою холодної води. Настоюйте протягом ночі в темному місці, після додайте до настою половину чайної ложки питної соди. Отриману масу використовуйте для накладення компресів на очі на п'ятнадцять хвилин двічі на день.

Для лікування глаукоми приготуйте настій із шипшини. Візьміть одну склянку ягід шипшини, висипте його в півлітрову ємність, залийте доверху горілкою. Дайте настоятися один тиждень. Приймайте по три-п'ять крапель двічі на день, попередньо розчинивши їх в одній ложці (їдальні) води.

Допоможе позбутися від глаукоми і така рослина, як золотий вус. З нього потрібно приготувати настій, для чого необхідно взяти один лист рослини довжиною близько двадцяти сантиметрів і залити його одним літром окропу, потім дати настоятися протягом доби. Настій необхідно зберігати при кімнатній температурі в темному місці. Приймайте по одній ложці настою (їдальні) чотири рази на день за тридцять-сорок хвилин до їди. Курс - три тижні. Потім потрібно зробити перерву в один місяць, а після курс повторити. Для лікування глаукоми можна також використовувати очні краплі, приготовлені з соку золотого вуса. Закопуйте по дві краплі щодня протягом десяти-дванадцяти днів.

Народні засоби визнані досить ефективними для лікування глаукоми. Однак перед їх приготуванням і застосуванням необхідно пройти обстеження в окуліста або офтальмолога і проконсультуватися з лікарем.