Мама на 5 місяці вагітності

П'ятий місяць вагітності доводиться на 16 - 20 тижні. Насправді, в даний період уже можливі відчуття ворушінь малюка. Окремі жінки можуть порівняти такі ворушіння з метеликом, пурхають в животі.
Первородящей мамами перші ворушіння відчуваються на 18 - 20 тижнях, а мами з досвідом вагітності можуть відчувати крихітку трохи раніше. Такі відчуття викликають бурхливу радість і щастя. Рух плоду з часом будуть частішати і посилюватися. Живіт збільшується. Мама починає відчувати незручність під час сну.
Бажано постаратися не спати лежачи на спині, оскільки в такому положенні збільшується матка буде тиснути на порожню вену. До початку п'ятого місяця майбутня мама додає у вазі на 2 - 4 кг. Спати краще всього на боці аж до самих пологів. Постарайтеся дотримуватися режими неспання і сну.
Уникайте перевтоми, пам'ятайте про відпочинок. Слід по частіше провітрювати приміщення, де Ви знаходитесь, і гуляти на свіжому повітрі. Бажано якомога менше часу проводити біля комп'ютера. Відмовтеся від прийому будь-яких лікарських препаратів, не вживайте настої трав і т.д., без попередньої консультації лікаря. Особливу увагу приділяйте власному здоров'ю. Саме в даний період, истмикоцервикальной недостатність шийки матки збільшує ризик викидня. Матка підвелася до рівня пупка, її розмір і форма наближені до невеликої дині. На даний період збільште споживання вітамінів. Особливо - вітаміну С, оскільки його дефіцит викликає сухість, свербіж, а також витончення шкіри. Підвищення об'єму крові в організмі може привести до запаморочень. Запаморочення може також сприяти анемія вагітних.

П'ятий місяць вагітності характерний для жінки наступними фізичними та психологічними явищами:

 • збільшується рухова активність плода;
 • відбувається збільшення кількості виділень у вигляді Белей;
 • з'являються відчуття болю в підчерев'я;
 • запор;
 • печії, здуття живота і розлади кишечника;
 • головний біль, запаморочення або непритомність;
 • наявність нежиті і кровотеч з носа, почуття закупорки в носі;
 • вушної катар;
 • кровоточивість ясен;
 • підвищення апетиту;
 • наявність судом ніг;
 • наявність набряків стоп і кісточок, крім того - нерідко обличчя і рук;
 • варикозне розширення вен гомілки, або вен заднього проходу;
 • прискорене серцебиття;
 • болі в області спини;
 • зміна пігментації для шкіри живота або особи;
 • повноцінне усвідомлення стану вагітності;
 • настрій змінюється рідше;
 • можлива наявність дратівливості в поєднанні з неуважністю.

Відео про 5 місяць вагітності

Майбутня дитина на 5 місяці вагітності

По завершенні п'ятого місяця вага плода досягає 280 - 300 г, а довжина - приблизно 25 см.


За допомогою сальних залоз відбувається виділення особливого жирової речовини, з якого утворюється біла сировидним мастило. За допомогою цієї мастила дитина згодом буде просуватися через родові шляхи, а його шкіра захищається від впливу амніотичної рідини. Вона має бактерицидні властивості, і може охороняти шкіру при шкідливому впливі мікроорганізмів. Відбувається ущільнення шкіри і її покриття "пушком". Поки ще вона є червоною і зморшкуватою. У кишечнику відбувається утворення первородного калу - меконію.

Як виглядає дитина на п'ятому місяці вагітності

Завершується формування самостійної імунної системи майбутньої дитини. Робота селезінки сприяє виробленню лімфоцитів і моноцитів, покликаних виконувати захисні функції організму. Так само закінчують своє формування мозочок і м'язовий апарат. Майже що розвинені кінцівки. Відбувається поява смакових сосочків і розвиток смакових рецепторів. Малюк вже в змозі відрізняти солодке від несолодкого. Завдяки зміцненню слухових кісточок малюк отримує можливість розрізняти звуки. Збільшується чутливість сітківки ока. Інтенсивно росте і розвивається головний мозок. Відбувається формування вестибулярного апарату. З'являються зачатки постійних зубів під зачатками молочних. Частота биття маленького сердечка становить 130 - 150 ударів на хвилину. Серцебиття прослуховується вже не тільки ультразвуковим стетоскопом, а й за допомогою звичайної акушерської трубочки через передню черевну стінку живота майбутньої мами. До двадцятому тижні малюк може ворушитися майже 4-8 разів протягом години. Надто інтенсивні і більш часті поштовхи свідчать про погане самопочуття малюка. Наприклад, він може відчувати брак кисню. Якщо ж рухи відсутні, або вони надзвичайно слабкі, слід негайно звернутися до лікаря. За допомогою рухів малюк може реагувати на зовнішні подразнення. Він уже здатний відкривати очі і хмуритися. Відбувається робота всіх ендокринних залоз і розвиток легенів. По завершенні місяця дитина приступає до здійснення перших епізодичних рухів легкими. Нирки вже функціонують. Починається робота і виділення гормонів здебільшого органів ендокринної системи: гіпофізом, епіфізом, наднирковими, щитовидною, підшлунковою, околощітовідной залозами.

А як Ви себе почуваєте на 5 місяці вагітності?