В'язання мочалок гачком - це одне з найлегших плетінь гачком, яким можна зайнятися у себе вдома. Особливих навичок для цієї справи також не знадобиться. Досить елементарних знань у в'язанні гачком - і набором оригінальних мочалок ви будете забезпечені.

Для в'язання будь мочалки гачком вам буде потрібно або синтетична, або поліетиленова нитка, а також в'язальний гачок відповідного розміру. Найлегшим способом плетіння вважається кругової. Проте в нашій статті ми представимо декілька видів мочалок, які в'яжуться гачком при використанні витягнутих петлею. У кожному разі, саме в'язання гачком зробить ваш процес виготовлення мочалки більш швидким і дозволить пов'язати її будь-якої форми.

Прямокутна мочалка

Прямокутна мочалка в'яжеться дуже легко. Для цього набирається необхідна кількість повітряних петель (найчастіше це сорок-пятьдеят петель), які з'єднуються в кільце. Це перший ряд. Наступні п'ять-шість рядів необхідно в'язати стовпчиками без накиду. Починаючи з сьомого ряду, переходимо до виготовлення витягнутих петель, які перебуватимуть за роботою, що розмістить витягнуті петлі всередині. Таким чином, в результаті повинна вийти основна частина мочалки. Як тільки ви закінчите в'язання основної частини з витягнутими петлями, необхідно вивернути мочалку, а потім провязать кілька рядів стовпчиками (також без накиду), що дозволить завершити весь процес в'язання. Тепер потрібно зв'язати два ланцюжки з тих самих повітряних петель, які будуть служити ручками мочалки. От і все. Прямокутна мочалка готова.

Таке виріб буде виглядати більш цікавим, якщо для плетіння використовувати дві нитки різного кольору. Якщо ж мочалка призначається для дитини, то потрібно вибирати більш яскраві кольори. А для того щоб вона пінилась краще, багато вставляють всередину паралон.

Мочалка у вигляді кулі

Не менш легким способом в'язання мочалки гачком вважається її виготовлення у вигляді кулі. Для цього також необхідно набрати п'ятдесят повітряних петель, а потім провязать чотири рядка стовпчиками без накиду. Якщо ви все правильно зробили, то у вас повинна вийти широка стрічка. Тепер найважливіший момент - згортання пов'язаної стрічки. Спочатку беремо і звертаємо її таким чином, щоб більш короткий її кінець виявився поверх іншого кінця - довгого. Потім заводимо цей довгий кінець стрічки під кільце, обворачівая при цьому всю частину стрічки. І останній момент - зшиваємо голкою і ниткою встик кінця стрічки. Мочалка у вигляді кулі готова.

Можливо, хтось назве один недолік такої мочалки, адже в неї не можна покласти паралон, який дає більше піни при купанні. Однак такий виріб може послужити як відмінного масажера, який буде благотворно впливати на стан вашої шкіри. Адже відомо, що вона має властивість накопичувати на собі різні речовини, від яких шкіра повинна періодично очищатися разом з верхнім шаром епітелію.

Мочалка у вигляді рукавиці

Самою зручною у використанні вважається мочалка, пов'язана у вигляді рукавиці. У такої мочалки є навіть своє окреме назва - кесе, які в'яжуться різними візерунками з пишних стовпчиків, а також з стовпчиків без накиду і з накидом. В'язати кесе нескладно, особливо якщо вам доводилося хоч раз в'язати звичайні рукавиці. Для самого ж в'язання вам знадобляться нитки і гачок необхідного розміру.


Найбільш підходящим матеріалом для виготовлення кесе вважається козяча або овеча шерсть. Однак це зовсім необов'язково: якщо вам не вдалося знайти пряжу з цієї вовни, ви завжди можете обійтися будь-яким іншим матеріалом, які підходить вам як по своїй текстурі, так і по жорсткості.

Перший виріб для кесе - це ручка . Для її в'язання потрібні дві нитки, з яких в'яжуться сорок повітряних петель. Тепер відраховуємо третю за рахунком петлю від гачка і починаємо в'язати накидні стовпчики, продовжуючи до кінця ланцюжка. В результаті у вас повинна вийти перша ручка вашої мочалки-рукавиці. Переходимо до наступного етапу. Починаємо ланцюжок з десяти повітряних петель, з'єднуючи при цьому кінці ручки. Однак тут не забудьте підв'язати за її кінець три стовпчики без накиду.

Тепер переходимо до виготовлення основного полотна мочалки. Для цього необхідно провязать три стовпчики по вісімнадцять безнакідних петель. У разі якщо вам знадобиться підйом, то потрібно буде виконати повітряну петлю. Щоб зробити таку петлю виконайте накид на свій вказівний палець. Тепер тягнемо на себе отриману петлю, а на вашому пальці повинна утворитися схрещена нитку. Потім беремо гачок і протягуємо його в петлю, яка починає наступний ряд, і опускаємо витягнуту петлю, утримуючи її при цьому. Закінчуємо стовпчик в'язанням без накиду.

Наступний етап - в'яжемо п'ятдесят рядків, в яких одна петля буде витягнута, інша - без накиду. Важливий момент: чергування витягнутих петель і стовпчиків без накиду повинно бути в шаховому порядку. Таке чергування не дозволить вашій майбутній мочалці розтягуватися при її використанні. Коли ви будете доходити до кінця полотна, вам необхідно буде провязать ще три ряди по вісімнадцять безнакідних петель. Потім окремо в'яжемо три стовпчики без накиду, а потім ще сорок повітряних петель. Завершальний момент - з'єднання цих петель з полотном. І ось - мочалка-рукавичка готова.

Щоб прибрати зайву жорсткість такої мочалки перед першим застосуванням її необхідно обдати окропом.

Мочалка-губка для кухні

Якщо ви вже запаслися цілим гарнізоном оригінальних мочалок, а прагнення до в'язання гачком не охололо, то можна нав'язати ще й кухонні мочалки-губки, що дозволить вам заощадити на зайвих розтратах. Така губка для миття посуду або раковини прослужить довше, ніж покупна, та й розмір ви можете підібрати саме той, який вам необхідний. Адже як часто можна побачити на прилавках в магазинах такі маленькі губки для кухні, що часом подумки задаєшся питанням - що можна почистити або вимити такий ось маленької губкою. Крім того, кухонні губка, виготовлена будинку, буде більш жорсткою, що дозволить добре очищати будь-яку поверхню.

Отже, для в'язання гачком мочалки для кухні набираємо двадцять повітряних петель (в якості матеріалу слід взяти синтетичну нитку), потім з'єднуємо їх у кільце і в'яжемо десять рядів стовпчиками (звичайно ж, без накиду). Кладемо всередину губки шматок поролону і в'яжемо ще десять рядів, який завершують процес в'язання. Губка для кухні готова.

Як бачите, зв'язати незвичайну і разом з тим таку необхідну мочалку зовсім не складно. А ваша фантазія та ідеї можуть перетворити такий процес в'язання гачком у створення цілих шедеврів з ниток.