Все більшу частку інформаційно-технологічного ринку останнім часом займають багатофункціональні портативні пристрої. До таких мобільним девайсам відноситься і планшет. Це мобільний спрощений варіант комп'ютера, виготовлений на тих же платформах, на яких зроблені смартфони. Навігація планшетом здійснюється за допомогою сенсорного екрану, керованого пальцями рук. Незважаючи на те, що навіть дуже потужний планшет не здатний замінити комп'ютер, цей пристрій надзвичайно зручно, тому володіє невеликими габаритами, відносно великим екраном і непоганою швидкістю.

Різноманітність планшетів на сьогоднішній день не настільки велике, як мобільних телефонів, але, тим не менш, є з чого вибрати. За титул найбільш потужного планшета змагаються відразу кілька моделей провідних виробників Apple, Samsung, Huawei, Asus. Основними суперниками за місце лідера є Samsung Galaxy Note 10.1 і New iPad (iPad 3) від Apple.

Планшет Samsung Galaxy Note 10.1

Саме цей планшет виявився найпотужнішим з серії портативних комп'ютерів на базі Android. Його продуктивність вище, ніж у конкурентів, а оформлення, дизайн і функціональність знаходяться на найвищому рівні. Чотирьохядерний процесор, 2ГБ оперативної пам'яті, пам'ять вбудована може бути 16ГБ або 64Гб, процесор з частотою 1,4 ГГц робить цей гаджет найпотужнішим на даний момент серед планшетів. Десятіточечний мультитач, голосовий зв'язок, можливість відправки SMS. При всьому при цьому вага пристрою 600 грам.

Galaxy Note, у якого діагональ екрану 10.1 дюйма, забезпечений стилусом - цифровий ручкою, яка дозволяє робити нотатки, малюнки, позначення від руки. Крім створення малюнків і рукописних текстів, за допомогою цього планшета ви можете оцифровувати текст, геометричні фігури, формули.


Є можливість обробки фотографій. Потужність акумулятора 7000 мАг, в режимі активного використання працює до 10 годин. 5-Мп камера, оснащена світлодіодним спалахом і автофокусом, робить відмінні знімки і непогане відео. Вбудований браузер дозволяє одночасно тримати відкритими більше десятка закладок. Широкий екран і підтримка більшості популярних відеоформатів дозволять переглядати фільми, серіали, фото, картинки, а дуже зручна функція перегляду кілька картинок одночасно допоможе вам займатися двома справами одночасно.

Єдиним недоліком цього потужного гаджета вважається маленьке дозвіл екрана. В іншому Samsung Galaxy Note 10.1 в повній мірі відповідає всім вимогам сучасного користувача, особливо дана модель порадує любителів малювати, а швидкість роботи планшета здивує навіть найвибагливіших.

Планшет Apple New iPad (iPad 3)

Основною перевагою третього покоління планшетів Apple перед його конкурентом є максимально можливе на сьогоднішній день дозвіл екрана 2048х1536 пікселів. За швидкістю новий iPad трохи поступається своєму опонентові, він оснащений двоядерним процесором, але поліпшеним графічним чотирьохядерним прискорювачем. Також був поліпшений акумулятор, в порівнянні з попередником, але, за відгуками користувачів, володіє великим недоліком - сильним перегріванням при активній роботі. Камера нового iPad має 5Мп, але вона поліпшена і відповідає за якістю створюваного зображення практично 8Мп камерам. Вага пристрою приблизно 650 грам.

В іншому обидва конкурента йдуть на рівні по функціональності і зручності використання і продовжують боротьбу за можливість називатися найпотужнішим.