Науково-технічний прогрес перебуває в безперервному русі, і, безумовно, це також стосується і мобільних технологій. Завдяки цій обставині, різні пристрої і пристосування стають все менше і менше. У ряді випадків заради компактного розміру доводиться жертвувати функціональністю. Але на що тільки не йдуть компанії-виробники мобільних пристроїв заради того, щоб потрапити на перші шпальти спеціалізованих видань.

Співробітники цих компаній постійно працюють над зменшенням габаритів мобільних пристроїв. Адже загальновідомо, що велика популярність автоматично означає великі прибутки, тому випуск самого маленького стільникового телефону неодмінно окупиться. Любителів всього незвичайного не зупиняє навіть мінімальний набір функцій в такому телефоні - і вони поспішають придбати в свою колекцію хай і не дуже корисний, але забавний міні-гаджет.

Але подивимося, яким виявився результат гонки за мініатюрні розміри, розгорнулася в останні роки між одними з найбільш відомих компаній. Отже, кому ж вдалося створити мобільний телефон з самими скромними габаритами? На даний момент мобільних телефонів, які претендують на звання найменших, декілька, тому приділимо кожному з них найпильнішу увагу.

Універсальність по-американськи

У 2009 році американською компанією Kempler & Strauss були представлені наручні годинники, одночасно з основною спрямованістю виконують і функції телефону. Через свої габарити (вага 48 грамів, розміри 57 x 45 x 18 мм) незвичайний годинник-телефон можуть бути номінуватися на звання найменшого телефону в світі. Цей апарат оснащений дисплеєм, що володіє діагоналлю 1,5 дюйма, відеокамерою, фотоапаратом, MP3-плеєр, слотом для карт пам'яті Micro SD, іграми та файловим менеджером. Заряду акумулятора вистачає на дві з половиною години роботи телефону в режимі безперервного розмови і на 100 годин в режимі пасивного очікування.

Модель стала своєрідним проривом в області мобільних технологій, що стосуються міні-телефонів. У продажу годинник-телефон з'явилися в кінці 2009 року.

Англійська телефон-брелок

Технології не стоять на місці, і в 2010 році англійська компанія sWaP представила мініатюрний смартфон у вигляді наручного годинника, який має вагу всього 43 грами! Не менш вражаючими були і розміри апарата - 68,5х38х16,2 мм. Мініатюрний телефон викликав справжній фурор і надовго став предметом обговорення в пресі і тематичних інтернет-спільнотах. Природно, технічні характеристики пристрою обмежені через його невеликих розмірів.

Цей телефон оснащений невеликим сенсорним дисплеєм, що має діагональ 1,76 дюйма, USB-роз'ємом, FM-приймачем, MP3-плеєром, Bluetooth 2.0, є слот microSD . Заряду акумулятора вистачає приблизно на дві з половиною години роботи телефону в режимі безперервного розмови і на 82 години - в режимі пасивного очікування.


Телефон оснащений функцією перегляду відео в MPEG-4 форматі, а також можливістю читання книг, хоча не дуже зрозуміло, навіщо ці функції в такому невеликому мобільному пристрої.

Цей варіант мобільного телефону досить функціональний. У ньому є кілька можливостей, що роблять його придбання досить осмисленим вчинком. У будь-якому випадку, статус власника самого маленького стільникового телефону теж має велике значення. У продажу цей телефон з'явився в жовтні 2010 року.

Японський варіант мініатюрного телефону

Восени 2011 року в друкованих та інтернет-виданнях, присвячених мобільній техніці, з'явилася інформація про те, що японська компанія Willcom представила увазі споживачів унікальний мобільний телефон WX03A, який, завдяки своїм мініатюрним габаритам, цілком гідний звання самого маленького стільникового телефону. Його розміри - 70х32х10,5 мм, а вага - всього лише 33 грами. Якщо порівнювати виключно розміри, то буде цілком доречним порівняння з пачкою жувальної гумки. Але напрошується резонне питання - а що, власне, можна робити з таким мініатюрним телефоном?

Виробник має, так би мовити, що відповісти на це. На думку власників Willcom, самий маленький стільниковий телефон покликаний виконувати функцію резервного мобільника, що не займає багато місця, зручного в перенесенні і що може у разі втрати або поломки основного телефону без проблем його замінити. До речі, японський варіант наймініатюрнішого мобільного телефону не так марний, як здається на вигляд, і легко може дати фору іншому великому побратимові.

У цього мобільного телефону невеликий багатобарвний дисплей, що має діагональ 3,2 дюйма, набір маленьких кнопок, нічим не відрізняється від стандартного набору, інфрачервоний порт. Є можливість зарядки через micro USB порт, а також вихід для зовнішньої провідної гарнітури. Заряду акумулятора вистачає на пару годин безперервного спілкування або на 300 годин пасивного режиму очікування.

Функціональність телефону не дивує різноманіттям. Крім звичайних функцій унікальний японський мобільний телефон може відправляти і приймати електронні листи. Маленькі габарити не дозволили вмонтувати в корпус телефону фотокамеру, більш потужний акумулятор, а також оснастити його Bluetooth. До речі, у нас цей стільниковий телефон не зможе працювати, оскільки через орієнтованості на мережі PHS діапазон його можливостей не виходить за межі Азії.

Таким чином, цей телефон може бути використаний як за прямим призначенням, так і в якості флешки, а також для перегляду інтернет-сторінок і електронної пошти. Не дуже багато, але навіть найбільші скептики припускають зростання популярності цієї моделі телефону серед колекціонерів модних мобільних фішок. У продажу в Японії ця новинка з'явилася в грудні минулого року.