Які тільки дифірамби НЕ співалися на славу фізичної активності! Неодноразово було доведено, що любов людини до різних фізичних навантажень приносить безсумнівну користь не тільки його зовнішній оболонці, тобто тілу, але і його внутрішньої, набагато більш важливою складовою - організму.

Не так давно вчені мужі відкрили ще одну перевагу, даруемое фізичною активністю. Виявляється, енергійні фізичні вправи можуть стати дієвим засобом, що захищає організм від старіння.

Фахівці з Університету Сан-Франциско стверджують, що фізична активність допомагає людському організму протистояти насувається з роками клітинному старіння. В результаті певного стресу, одержуваного за рахунок енергійності, теломери - кінцеві ділянки хромосом людини - набувають захист від укорочення.

У свою чергу ці самі теломери, вірніше - їх довжина, виступають так званим "біологічним мірилом" процесу старіння , яке має властивість змінюватися під впливом різних факторів - генів, поведінки, способу життя, стресів. Укорочення ж теломер призводить, як правило, до розвитку ішемічної хвороби серця, діабету, а також до ранньої смерті.

Дослідження ж показали, що рухова активність людини є чи не найкращим захистом теломер від різних пошкоджень.


Вченим вдалося встановити, що мінімум 42 хвилин енергійної рухової активності один раз на три дні, або ж 75 хвилин інтенсивних фізичних вправ один раз на тиждень, цілком достатньо для того, щоб істотно знизити вплив стресів на довжину теломер.

У ході експерименту, де в якості піддослідних виступили 62 жінки зрілих років, фахівці ретельно виміряли наступні показники: фізичну активність учасниць і рівень стресу за минулий місяць. Крім того, для вимірювання довжини теломер були взяті зразки крові.

У результаті цих дій вдалося встановити, що у фізично активних жінок теломери виявилися набагато довше, у порівнянні з тими, хто віддавав перевагу сидячому способу життя. Як наслідок, молодість активних учасниць була візуально (і внутрішньо) продовжена в тимчасових рамках.

У зв'язку з ці відкриттям вчені рекомендують кожній людині, що бажає зберегти молодість і здоров'я на довгі роки, видозмінити свої звички. Вони закликають людей до наступних дій: більше рухатися і уникати стресів.