Якщо хочеш залишатися стрункою або скинути кілька кілограмів зайвої ваги, не можна пропускати сніданки. Дієтологи одностайні в тому, що щільний і здоровий сніданок заряджає енергією і включає обмінні процеси. Якщо ви списуєте небажання готувати сніданки на брак часу, то з даною проблемою вам допоможе впоратися заготовочна фабрика. Якщо сніданок пропустити, то калорії, отримані в обід, буду погано спалюватися. Крім того, відчуття голоду, розігралася без сніданку, підштовхне вас до переїдання. Щоб не накопичувати зайві сантиметри на талії, намагайтеся снідати смачно і поживно. Калорійність сніданку становить до 25% від добової калорійності. Здоровий сніданок включає 5 г клітковини, 20 г білка, мінеральні речовини і вітаміни.

Зразкове меню правильного сніданку

  1. Зернові продукти - каші, хліб, мюслі, що містять клітковину і складні вуглеводи, які надовго зберігають відчуття ситості.
  2. Білкові продукти - сир, яйця, молоко, м'ясо (але не ковбаса).
  3. Для прискорення метаболізму і як джерело вітамінів і мінералів - овочі і фрукти.
  4. Свіжовичавлені овочеві і фруктові соки, зелений чай з ложечкою меду.

Кава, чай, воду рекомендується пити через пару годин після прийому їжі.


Тим, хто прагне схуднути, слід повністю виключити каву з раціону. Кава, особливо розчинна, зневоднює організм. Кофеманкам пристрасть до цього напою потрібно компенсувати двома літрами води протягом дня.