Маленькі діти просто обожнюють такий вид творчості, як ліплення з пластиліну, причому це захоплення обожнюють як малюки, так і підлітки. За допомогою своєї власної фантазії, рук та пластиліну діти можуть висловити свій світогляд, розповісти світові і оточуючим про своїх місцях і бажаннях. Навіть якщо задати одне і те ж завдання декільком дітям відразу, їх пластилінові фігурки будуть різнитися дуже сильно. При цьому розрізняються кольору фігурок, їх розміри, пропорції.

Малюків приваблює в ліпленні з пластиліну насамперед той факт, що пластилінову фігурку в будь-який момент можна змінити, виправити. Причому все це можна зробити без допомоги ручки, гумки, олівця, ножиць - досить одних рук. Навчитися ліплення дитина може і самостійно, але якщо його навчанням займеться педагог або професійний скульптор, успіх у ліпленні буде дуже серйозним.

Ліплення сприяє розвитку дитини. Зокрема, процес ліплення сприятливо впливає на синхронізацію роботи правої і лівої рук, під час ліплення у дитини інтенсивно розвивається уява, дрібна моторика, просторове мислення.


Дуже швидко розвивається сенсорна чутливість - дитина вчиться сприймати обсяг, пропорції, кольори, форму.

Ще одним важливим аспектом навчання дитини є навички працювати по заданому плану. Адже для того, щоб зліпити тваринку, потрібно окремо заготує тулуб, головку, ручки, ніжки. Все це дитина продумує до роботи, а потім тільки втілює свій план. По ходу виконання роботи він вносить необхідні зміни, корективи. Основну роботу під час ліплення виконують не тільки руки, а й мозок дитини. Крім своїх навчальних функцій, ліплення - цікаво і захоплююче заняття для дитини будь-якого віку.

Як і ліплення, діти дуже люблять комп'ютерні ігри. Гра хелло Кіті - захоплююче заняття, діти можуть годинами захоплено грати в свої улюблені "іграшки". На сайті http://mult-games.ru представлений великий вибір різних комп'ютерних ігор для дітей будь-якого віку.