Коли в сім'ї з'являється друга дитина - між усіма членами сім'ї встає серйозне питання "як тепер ділити на двох особистий простір старшого?". Адже мало того, що він звик до думки, що це тільки його кімната, так ще й сусід може виявитися іншої статі і доведеться якось змиритися з цим і знайти спільну мову. Тому зі старшим дитиною обов'язково потрібно поговорити, підготувати його і порадитися, як краще оформити кімнату.
Не потрібно втручатися в особистий простір дитини, змінюючи там все тільки на свій розсуд, думаючи, що вам видніше. Нехай висловить свою думку - як він це все представляє, покаже, де і що у нього буде стояти, як йому зручніше, тобто, без чого йому не обійтися, скільки йому необхідно місця і т. Д. Але не забувайте і про те, що тепер в кімнаті будуть жити два чоловічка, а значить потрібно правильно підвести його до думки про те, як краще розділити все це добро. Він повинен зрозуміти, що дана площа є загальною, хоча у кожного і є свій особистий куточок.


Потрібно заздалегідь запобігти конфлікту, який може визріти в майбутньому, якщо діти будуть увесь час вирішувати - "хто тут господар?".
Найкращим варіантом є, звичайно ж - ліжко горище з ігровою зоною, доставку і складання якого здійснює сам магазин і вам навіть не доведеться ламати голову, як цю конструкцію зручніше розмістити і надійніше закрепіть.Многіе ставлять двоярусні ліжка, щоб залишити в кімнаті більше місця для ігор, та й дітям дуже подобається лазити на самий верх, але поставивши ліжко горище, ви вирішите відразу дві проблеми: і спати і грати можна "не відходячи від каси" як говориться. Не забудьте також і про столику, де можна буде займатися "своїми справами". У кожної дитини має бути свій, щоб вони не заважали один одному і не забирали особисті приналежності. Діти дуже гостро реагують на такі речі.