Великий піст належить до числа найбільш тривалих і строгих постів: під час посту заборонено їсти продукти тваринного походження. До них відносяться: м'ясо, риба, яйця. Сюди ж записуємо молоко та кисломолочну продукцію. Взагалі всім бажаючим постити доведеться уважно читати етикетки на упаковках товару, оскільки в багатьох продуктах в тій чи іншій мірі присутні молоко та інші заборонені інгредієнти. Зрозуміло, під забороною спиртне і куріння.

Що можна їсти, якщо ви твердо вирішили витримати пост? Насправді, раціону постящегося людини може бути дольной ситним - немає обмежень на вживання в їжу овочів і фруктів, круп, спецій. Суть посту не в тому, що ви дотримуєтеся суворої дієти. Мова йде про духовно перетворенні, очищенні та дотриманні помірності у всьому. А це означає, що навіть кількість дозволених продуктів варто обмежувати, чи не об'їдаючись кашею або овочевим салатом надміру.

Великий піст в цьому році почався 18 березня, а завершиться він 4 травня. Разом загальна кількість днів, коли доведеться підтягти тугіше паски - 43. Самі суворі заборони поширюються на початок і кінець Великого посту. 18 березня стало Чистим понеділком. За традицією віруючі в цей день взагалі не куштують їжу. П'ятниця першої пісної тижні стає днем, коли на столі має з'явитися коливо - тобто пшоняна каша. Її можна трохи підсолодити цукром або медом.

В інші дні Великого посту ви самі вибираєте продукти, але прямуєте деяким розпорядженням.


Овочі, хліб і фрукти дозволені у понеділок, середу і п'ятницю. Всі рекомендовано їсти в сирому вигляді. Готувати з пісних продуктів гаряче можна у вівторок і четвер. Чи не дозволяється готувати їжу в маслі або з використанням жиру для смаження або для смаку. Втім, повної заборони на рослинне масло немає: у вихідні дні їм можна заправити салат або використовувати для смаження.

Активніше використовуйте спеції або томатну пасту - вони помітно поліпшать смак страв і при цьому не входять до числа заборонених продуктів. Пісний суп хоч і без м'яса, але буде дуже ситним, якщо покласти в нього побільше крупи. До слова, вегетаріанські супи тим і відрізняються від м'ясних, що вони повинні бути набагато густіше.

Піст - це не дієта і не мука. Якщо ви хворі або не можете виносити обмеження, пов'язані з Великим постом, що не мучте себе або поумерьте запал, виконуючи те, що вам під силу. Пам'ятайте, що навмисне катування плоті на шкоду самому собі заборонено.


Замітка: Справжня модниця знає, що за собою потрібно завжди стежити, не тільки за допомогою дієти, але і за допомогою косметики для обличчя і тіла . Як не можна краще для цього підходить кокосове масло. У зимові морози це масло захистить вашу шкіру від негативного впливу холоду, в літню спеку допоможе шкірі придбати гарну рівну засмагу.