У кожній кухні робоча поверхня представлена стільницею. І саме від матеріалу з якого вона виготовлена залежить, наскільки вона буде надійною і функціональною. Щоб правильно підібрати стільницю, потрібно, насамперед, звернути увагу на матеріал. Крім зовнішньої привабливості, стільниці для кухні повинні відповідати ще безлічі вимог. До таких належать: жаростійкість, стійкість до ударів, а також здатність не деформуватися від пари або конденсату. Плюс до всього чистка такій поверхні не повинна викликати особливих труднощів. А при використанні хімічних або абразивних засобів, не повинно залишатися слідів.
На сьогоднішній день найбільш поширеними матеріалами для стільниць є ламіновані ДСП і МДФ. Вони відповідають всім вимогам і при цьому недорого коштують. Найчастіше такі стільниці використовуються в бюджетних варіантах кухонь.


Ще одним їх перевагою є широка гама кольорів. На жаль, стільниці з ДСП та МДФ мають і недолік - вони можуть розбухнути, якщо неякісно врізати в поверхню мийку чи погано обробити зріз силіконом.
Кухонні стільниці, виготовлені з каменю (як штучного, так і натурального), добре переносять вологу і не разбухнут. Відповідно вартість їх буде вище, і застосовуватися вони будуть виключно в ексклюзивних кухнях. Також у разі появи подряпин або пошкоджень на камені, їх легко усунути.
Стільниці для кухні, виконані з дерева, вже використовуються не один рік. Саме цей матеріал спочатку почали застосовувати для виготовлення предметів меблів. Розкрита лаком дерев'яна стільниця виглядає дуже привабливо і підходить практично під будь-який інтер'єр. Однак навіть лаковане дерево не любить вологу.