Народився малюк .. І батьки вже готові до неспокійним нічним снам, коли малюка доведеться постійно носити на руках і сонним голосом співати йому ніч безперервно колискові, тільки б він заснув. Так от чомусь багатьма батьками поганий сон крихти сприймається як норма. Але постає питання інший, а якщо такі нічні чергування тривають і рік і довше ...? Як справлятися з такою проблемою, як поганий сон новонародженого малюка?

Справа ось у чому, новонароджений малюк живе в тому ж режимі, що і у мами в животі, тому після появи в наш мир йому необхідний час, щоб освоїтися і зрозуміти, що сон - це ніч, а все інше - це день ..

Поганий сон новонародженого малюка для батьків і особливо молодої матусі просто трагедія. У голові постійно крутиться запитання: "Ну, коли ж малюк буде спати спокійно, не прокидаючись всю ніч?"

Відповісти на це питання важкувато однозначно. Є немовлята, які можуть проспати все 8-9 годин підряд, але це велика рідкість, є батьки, які перші півроку сплять спокійно вночі, але потім з жахом виявляють, що їх янголятко став вимагати уваги до себе як раз таки вночі. І найдивніше для батьків, що після такої "веселої" нічки їх чадо веселий і бадьорий, як огірочок. Як так може бути? Дивно, але малюк набирався сил саме в нічному переривчастому сні.


Малюки в цей час відпочивають так, як ніби-то проспали всю ніч безперервно.
Всі ці неприємні моменти можна уникнути, дотримуючись нехитрих порад.

Спробуйте укладати малюка спати під час, не порушуючи звичний час. Годуєте його, поки він не засне. Обов'язково співайте йому колискові пісеньки, це якась зв'язок з малюком, і тихий мамин голос допоможуть швидко заснути крихті.

Не забувайте про монотонних звуках, часто саме від таких звуків малюк може швидше заснути. Наприклад, шелест листя, шум прибою, також можна купити касету зі співом птахів і звуками природи. Також можна легенько поплескувати малюка ритмічно або погладжувати по спинці, по попці або по плечики.

Перегляньте режим дитини. Правильно ви все робите. Чи не кладете ви дитину спати занадто рано або занадто пізнім часом. Не забувайте, що купання перед сном не на всіх малюків діє однаково. Одні бадьорі після ванни, інші ж навпаки, сонливі. Якщо дитина бадьорий, слід купання перенести на інший час доби.

Не забувайте самі лягати з малюком. Так як ваше здоров'я в першу чергу необхідно вашому крихітному створінню.