Істерика - це проблема і для батьків, і для дитини. Коли у вас в останній раз була істерика? У дорослих також трапляються зриви, як і у дітлахів. Тільки дітки не можуть ще пояснити, чому у них поганий настрій, або чому, вони закочують плач, коли щось не виходить. Коли у дорослих, виникає бажання щось роздобути або зробити, а це не виходить, так як нам хотілося б, то назовні починають виходити емоції. Ми починаємо плескати дверима, жбурляти тарілки, кричати, ображати один одного. Якби ми змогли поспостерігати за собою з боку, то виглядали, як наші малюки. Після сплеску емоцій приходить задоволення і заспокоєння. А що ж робити дітям, коль батьки не завжди справляються зі своїми емоціями.

Потрібно усвідомити, що впоратися з істерикою дитини - ви не можете, а повинні шанобливо поставитися до неї. Це дає привід мамі чи татові особливо звернути увагу на те, як себе почуває в даний момент малюк. Ваша роль полягає в тому, щоб підтримати свого дитинчати.

Розберіться, що заводить вашої дитини. Може він поводиться так, тому що голодний, втомився або не виспалися, а може бути, йому просто не приділяють увагу, і він хоче якимось чином його до себе привернути.

Найголовніше - покажіть приклад спокою . Наші дітки, все, що бачать те і повторюють. Звичайно, якщо у відповідь на істерику малюка ви будете кричати, то готуйтеся до того, що він буде повторювати вашу поведінку. Старші діти можуть переносити спалахи гніву у батьків, вони розуміють, чому мама або тато в даний момент так себе веде, а маленькі ще не розуміють, завинив він чи просто так на нього кричать.

Якщо ви відчуваєте, що ваша дитина постійно користується істериками, для того щоб було, так як йому хочеться, ніколи не переходьте з твердого "ні" на безпорадне "так".


Тим самим ви заохочуєте погану поведінку, і далі він ваш відмова не буде сприймати всерйоз, а буде робити, що хочеться йому. У віці від двох років до двох з половиною, дитинка стає досить дорослим, щоб зрозуміти причину, що стоїть за відповіддю "ні".

А можливо, варто ігнорувати істерику? У більшості випадків багато наших знайомих, радять, що не потрібно звертати увагу. Це не правильно. Ігнорування будь істерики позбавляє вашої дитини цінного джерела підтримки, і позбавляє батьків того, що у діток зникає довіра до них. Вже те, що мама або тато поруч, під час істерики, дає дитині необхідну опору. Іноді для вашого малюка потрібно лише сказати пару втішних слів, і він заспокоїтися. А може бути в цей момент він просто хоче поділитися своїми нещастям. Так як і будь-який дорослий, розповідаючи свою проблему одному, чоловікові, коханої.

Найбільше радує те, що малюки швидко відхідливі, обнявши його і поцілував, він уже забуде про те, що було, і що йому не подобалося.