Всім відомо, що найкраща їжа для дитини це мамине молоко, але діти ростуть, і приходить час готувати маленький організм до дорослої їжі. Цей процес проходить за допомогою прикорму. Наші мами і бабусі використовували в його ролі манну кашу, але сучасні педіатри радять зовсім інший підхід. Прикорм радять вводити в період з 4 до 6 місяців. Якщо дитина нормально набирає вагу першими продуктами, які він спробує, повинні бути овочі. У зворотному випадку можна більше налягати на каші.

Пам'ятайте, що правильний вибір прикорму не тільки формує подальші смаки дитини, але і є запорукою його міцного здоров'я. Починати потрібно з маленької ложечки на день, якщо дитина відмовляється, не хвилюйтеся, просто може ще не настав час. Проявіть деяку наполегливість і пропонуйте їжу кожен день, якщо ж все-таки малюк геть відмовляється від даного виду овочів, запропонуйте інший, не варто відразу пропонувати солодку кашу. Найменш алергенними і, відповідно, рекомендованими для першого прикорму є різного роду капуста, кабачок і картопля. Не потрібно намагатися нагодувати всім і відразу, зупиніть свій вибір на якомусь одному продукті.


І тільки через 1-2 тижнів спробуйте ввести наступний овоч.

Використовувати покупне дитяче харчування або приготоване власноруч це Ваш вибір, але, якщо ж Ви зупинилися на покупному, то звертайте увагу не тільки на склад, а й на термін зберігання продуктів, чим менше він буде тим корисніше і натуральніше буде їжа. Іноземні виробники, щоб поліпшити смак овочевих пюре, іноді додають до складу бобові, томатну пасту і різного роду спеції, але всі ці продукти важко назвати корисними й необхідними для не зовсім ще сформованої травної системи малюка. Томати є однією з найпоширеніших причин алергії у немовлят. Бобові можуть викликати підвищене газоутворення, а спеції, такі як часник або перець, можна вводити в раціон тільки після року.

Так що якщо Ви помічаєте, що Ваша дитина має деякі проблеми з переварюванням їжі або схильний до алергії, звертайте увагу не тільки на рекомендації виробника з приводу введення в прикорм даного пюре, але і на його склад.