"Бути можна людиною діловою і думати про красу нігтів", - ще на початку 19-ого століття писав геній російської літератури Пушкін. Сьогодні ця фраза не менш актуальна. Нігті - одна з найважливіших складових іміджу будь-якої сучасної жінки. Кожна представниця прекрасної статі хоче мати красиві, доглянуті нігті, але повсякденні турботи заподіюють нігтям серйозної шкоди: вони стають тонкими, часто ламаються і шаруються. Тому нігтям необхідний постійний і ретельний догляд. Щоб зробити нігті акуратними і привабливими, необов'язково витрачати величезну кількість грошей на відвідування всіляких салонів та студій краси. Гарного результату цілком можна домогтися власними силами, в домашніх умовах.

При цьому необхідно дотримуватися ряду правил:

  1. Безумовно, якість нігтів залежить від спадковості , але в набагато більшому ступені - від впливу зовнішніх факторів: харчування, екологічної обстановки, особливостей умов роботи і багато іншого. Тому, в першу чергу необхідно правильно харчуватися: побільше вітамінів, необхідних для росту і додання еластичності нігтям.


    Серед них: вітаміни А і Б, йод, кальцій, залізо.

  2. Важливо максимально знизити взаємодії з порошками, миючими та миючими засобами. Рідини, що містять хлор, аміак, луг, руйнують нігті, роблячи їх більш ламкими.
  3. Доглядайте за нігтями! Зміцнити структуру нігтів вам допоможуть ванночки з морською сіллю, лимонним соком або ж спеціальні зміцнюючі засоби (лаки, крему). Корисно для нігтів і втирання в них оцту, соку журавлини, смородини.
  4. Не слід занадто часто фарбувати нігті лаком - від цього вони втрачають свій природний колір і стають ламкими. Тому не можна, щоб нігті довго перебували під лаком, його потрібно змивати не рідше одного разу за дві доби. Однак, робити манікюр потрібно не рідше 2-х разів на місяць. У домашніх умовах вам для цього будуть потрібні ванночка для нігтів, крем і лопаточка для видалення кутикули, ножиці-пилочки і пару годин терпіння. Повірте, воно того варте.

Дотримуйтесь цих порад, і у вас будуть витончені, доглянуті нігті без особливих грошових і часових витрат.