У момент стресу, що відбувається в організмі, як почувається людина? У той момент, коли відбувається яке-небудь неприємна подія, в кров викидається величезна кількість адреналіну і норадреналін. Незалежно від того, яка небезпека вас стривожила, загроза для життя чи просто образили, в організмі виникає реакція на тривогу і у відповідь на це приходить потреба протистояти всім неприємностям. Переживання, які загнані всередину, не по своїй волі, а по своїй натурі, ведуть до хронічного стресу, які виснажують організм.

Яким же чином можна впоратися зі стресом? Це залежить від того, який у людини темперамент.

У меланхоліків сильний стрес може перерости в жахливу трагедію, в такий момент вони відчувають себе жертвою. Саме у людей з цим видом темпераменту, страх найчастіше може перерости у фобію. Тому їм доводиться складніше і важче за всіх. Меланхолікам в стані стресу не можна перебувати на самоті, придушуючи його в собі, потрібно шукати підтримки і йти до людей. Весь страх, який пригнічується в собі, тягне за собою психічні розлади здоров'я.

Холерики на стресові ситуації реагують агресивно. У них починається паніка, істерика, їм хочеться в один момент щось зробити, кудись втекти.


Таким людям потрібно свою енергію направити в правильне русло: зайнятися аеробікою, танцями, бігом, йогою. Спонтанні рухи розслаблюють м'язи і весь організм.

У флегматиків розвиток стресу відбувається набагато повільніше, вони вже на підсвідомому рівні проблему відсувають, роблять вигляд, ніби її взагалі не існує. Головною небезпекою, яка підстерігає флегматиків, є те, що вони можуть "зациклитися" на неприємності. А з часом стрес може перерости в затяжну депресію. Для того щоб відволіктися від всіх неполадок, потрібно змінити обстановку, піти у відпустку і поїхати куди-небудь, зайнятися собою.

Сангвініки - люди, які можуть зберігати логічне мислення в найбільш стресовий момент. Щоб заспокоїтися, їм достатньо виконати вправи на релаксацію, сказати собі: "Я спокійний, все буде добре". І їм це допоможе.

Стрес потрібно опрацьовувати і проговорювати - його ні в якому разі не можна "заганяти" всередину. Діліться зі своїми проблемами і вислухайте тих, хто потребує цього. І тоді все буде добре!