Більшість фахівців впевнені в тому, що сучасні програми по догляду за волоссям не зовсім досконалі: у першу чергу ми піклуємося про самих локонах, а потрібно - про шкіру голови. Адже саме тут знаходяться цибулини, які дають життя новим волосинки. У шкірі розташовані кровоносні судини, які відповідають за надходження води, кисню, поживних речовин і найголовніше це білок кератин - головний будматеріал для волосся. Саме тут знаходяться також сальні залози, які відповідають за блиск і еластичність локонам.

Принцип догляду за шкірою голови такий же, як і догляд за обличчям - очищення, зволоження, живлення і захист від агресивного впливу ультрафіолету.

Очищення - не мало важливо підібрати такий шампунь, який буде доглядати не тільки за локонами, але й за шкірою голови. При цьому всім, засіб повинен підходить саме під ваш тип шкіри, суха або жирна.

Одним з важливих етапів догляду, є зволоження. Без вологи, води, як і будь-яка жива істота не можливо існувати. Не отримуючи достатньої кількості води, шкіра починає втрачати свій захисний шар і це призводить до лущення шкіри, тобто до лупи, а також веде до ламкості волосся і втрати блиску.


Причому процес старіння без достатньої кількості вологи відбувається швидше.

На рахунок харчування, то особливо важливим є цинк і вітаміни B2 і B3, вони нормалізують обмін речовин в дермі і епідермісі.

Останній етап - це захист, тут також не мало важливо щоб було добре зволоження. Коли волоссю достатньо вологи, то вони менш піддаються до несприятливих впливів зовнішніх факторів.

Також не мало важливо знати, як правильно треба мити голову. Намочивши волосся, потримайте їх під струменем теплої води як мінімум хвилину, при цьому розділяючи на прядки. Набравши шампуню в руки, не поспішайте наносити його відразу на голову, для початку розітріть його в долонях, а вже потім нанесіть шампунь на волосся від лінії росту до кінчиків. Під час миття, помасажуйте голову пальцями круговими рухами. Змивання шампуню за часом повинне займати вдвічі більше часу, ніж його нанесення. Волосся, які погано вимилися, стануть тьмяними і будуть погано піддаватися укладанні. Наприкінці потрібно обполоснути локони крижаною водою, це додасть блиск волоссю і підбадьорить.