Напевно, не багато хто замислювалися про те, на скільки "розумний" у нас організм. Природа-ли, Бог-ли його створив таким, але це найдосконаліший "механізм" у світі, що має і системи самозцілення, і системи захисту від небезпеки, будь то небезпека для здоров'я або небезпеку для життя .. Але при цьому він дуже крихкий - на стільки, що ми собі цього не уявляємо. Найменше відхилення в нашому складному "хімічному складі" може призвести до проблем зі здоров'ям і, часом, навіть дуже серйозним. Тому нашому організму буває потрібна допомога, адже попередити хворобу завжди легше, ніж лікувати вже розвинулася. Щоб вчасно виявити неполадки в організмі, досить просто уважно оглянути самого себе. Наш мова, очі, тіло - все може підказати про що насувається загрозу здоров'ю.

Ну, про мову все, напевно, знають. Ще в дитинства добрий доктор педіатром просив показати йому язик .. А вся справа в тому, що на мові, як і на вушній раковині, "відображені" наші внутрішні органи. Так, кінчик язика розповість нам про стан нашого серця і легенів, його корінь - про нирках, основна частина - стан селезінки і шлунка, а боки мови розкажуть про печінки і жовчному міхурі. Велике значення має і колір мови, і наявність на ньому нальоту: жовтий - порушення в роботі травної системи, щільний білий - ознака отруєння, коричневий наліт говорить про проблему з легенями. Якщо колір мови темно-червоний, то це сигнал про проблеми з кров'ю, а також в легеневій або серцевої системах.

Особа теж вміє "говорити і скаржитися", тому частіше уважно розглядайте себе в дзеркалі.


Лоб розповість про стан кишечника. Які-небудь висипання на лобі говорять про забруднення кишечника (про те ж свідчить сухість губ і їх розтріскування), почервоніння - про надлишок солі в організмі, переїданні м'яса і молочних продуктів. Бліде чоло може показувати про переїданні солодкого і передозуванні кофеїну в організмі.

висипання навколо губ "скаржиться" шлунок, а серце покаже збій з своїй системі розширенням капілярів і судин на кінчику носа. Запалі віскі просто кричать про втому і нервовому виснаженні організму, нирки покажуть свої проблеми синцями і мішками під очима, верхні повіки очей - борозенками і зморшками покажуть, що є проблема з селезінкою.

Нарешті, наші ніжки теж вміють відображати стан внутрішніх органів. Стопи здатні розповісти не менше про ваше здоров'я, ніж очі, язик або волосся. Найважливіше, що варто врахувати - це хворобливість деяких точок на підошві. Такі ось больові відчуття, що знаходяться в зонах проекції внутрішніх органів, говорять про проблеми зі здоров'ям. Вони, зазвичай, тривають не довго, а коли проходять, то це свідчить одне - процес в тому органі, якому відповідала певна болюча точка, перейшов у хронічну стадію.

Є ще маса способів, якими наш організм закликає звернути увагу на його проблемні зони. Потрібно просто бути уважніше по відношенню до себе. І пам'ятайте - якщо ви виявили які-небудь прикмети нездоров'я, це ще не означає, що проблема велика, тому панікувати не варто. Це просто сигнал до того, щоб "провідати" свого лікаря ...