Народження дитини принесе дуже багато турбот і клопотів. Але одними з найприємніших і важливих, є вибір імені Вашому чаду. Адже ім'я людини є щось більше, ніж просто назва. Помічено, що ім'я, якимось містичним чином, пов'язано з характером і навіть з долею його власника. Ось вже, правда: "Як ви судно назвете, так воно і попливе".

Так як же вибрати? З якими критеріями підходити?

Ось кілька помічених нами факторів, за якими батьки роблять вибір.

Популярне (модне) ім'я.
Вам, як батькам, дуже подобатися яке то ім'я? Та й до того ж воно дуже популярне зараз? Ваша дитина буде схожий на героїв ток-шоу і серіалів? Все це так, але задумайтесь над тим, що з причини популярності це ім'я вже надто поширене. Чи приємно буде вам, якщо, покликавши у дворі свою улюблену дочку Дашу, ви побачите, як до Вас збіглося полдвора Даш Неваш?

Рідкісне (екзотичне) ім'я.
Тут інша небезпека підстерігає. Задумайтесь, а як буде вашій дитині в дитячі та підліткові роки з дуже незвичайним ім'ям в середовищі своїх однолітків? Чи не буде це йому заважати? Чи не стане це причиною насмішок і принижень?

Ім'я в чию то честь.
Буває, дитину називають ім'ям, яке носив близька людина або кумир. Нічого поганого в цьому немає, якщо тільки знову ж ваш улюблений прадідусь не носив надмірно архаїчного для нинішніх днів імені

Ім'я, пов'язане з датою народження.
Були часи, коли ім'я давалося священиком на честь святого, який був пов'язаний з цим днем.


Деякі батьки і зараз використовують даний підхід, обираючи ім'я з "святок". Подібними, але кілька видозміненими, принципами керуються які назвали дівчаток Юля, травня- з причини народження в липні, травні, або хлопчика Богдан-унаслідок долгожданна.
Кілька порад батькам у цій нелегкій справі:
У наше століття глобалізації та все більш широкого входження нашої країни у світове співтовариство буде розумним назвати дитину ім'ям національним, але мають аналог в англійській мові.

  • Маша Mary
  • Наташа Natalie
  • Аня Ann
  • Олена Helen
  • Катюша Kate
  • Сонечка Sophia
  • Христина Kristin.

Такі ж є і чоловічі імена. Андрій, Едуард. Артур і т.п. Це дуже допоможе вашій дитині у справі адаптації в інших країнах, якщо йому доведеться вчитися або працювати за кордоном.

При виборі імені потрібно уважно підходити до питання співзвучності, доречності і пов'язаності з по батькові та прізвищем. Адже поєднання Варвара Володимирівна - це просто мрія логопеда, а Річард-Аскольд Козлоножкін зможе надалі бути тільки провінційним конферансьє.

Зараз дуже багато є інформації з приводу історії імен, характеристик людей, які його носять і впливу на долі їх володарів. Тому перш, ніж прийняти рішення почитайте, це допоможе в правильному виборі.

І найголовніше, як би ви не назвали дитину, головне, що б це було улюблене ім'я вашого улюбленого малюка.