Поки в засобах масової інформації активно обговорюється питання про шкоду мобільних телефонів і їх необхідності для школярів, багато батьків вже підготували подарунок на перше вересня своїм дітям-першокласникам - мобільний телефон. Куди ж без нього? Давно минув той час, коли мобільний телефон в руках дитини був швидше винятком, ніж правилом. Тепер рідко, хто задається питанням купувати чи ні, все більше сумнівів долає батьків при виборі моделі телефону.

Що при цьому враховувати: наполегливі вимоги дитини про багатофункціональності його майбутнього телефону або краще віддати перевагу дешеву модель і уникнути хвилювань про дитину та його безпеки? В першу чергу усвідомите для себе, які саме функції телефону найбільш важливі для вашої дитини, нехай виділить 3-4 найбільш значущі для нього.

Важливу роль при виборі моделі повинен грати вік дитини. Адже різниця між мобільним телефоном старшокласника і першокласника величезна. Основним параметром дитячого телефону має бути його надійність, в той час для більш дорослих набагато важливіше дизайн.

Для молодшого школяра краще вибрати модель формату моноблока, оскільки "розкладачки" і слайдери навряд чи затримаються у дитини надовго, адже він все одно сприймає телефон як іграшку, постійно розкладаючи "розкладачку" і висуваючи "слайдер".


А телефон з моноблоком зламати набагато важче.

Приємно здивувати малюка можна поліфонією або наявністю радіо, немає сенсу купувати хороший телефон на "виріст", адже сьогодні технології дуже швидко розвиваються.

З переходом дитини в середню школу його запити зростають: "Я вже дорослий, тому й телефон теж повинен бути відповідним."
У цьому випадку супер-дорога модель теж далеко не ідеальний варіант, адже як в 7, так і в 12 років дитина все ще може стати для злочинців легкою здобиччю. Але якщо він добре вчився і поводився, то можна в якості заохочення замінити йому телефон на трохи більш дорогу і функціональну модель.

Для старшокласників телефон - це предмет, який визначає ставлення до нього, рівень його престижності і популярності в колективі. Від телефону часто залежить авторитет дитини в класі. На жаль, це реальність нашого життя, однак можна не просто купити йому вподобану модель, а запропонувати самому на неї заробити. Це буде ще одним приводом для нього пишатися собою.