Через період істерик у своєму розвитку проходять всі діти. Як не дивно, але це скоріше ненормально, якщо дитина жодного разу в житті не впадав в істерику.

Здоровий малюк закочує істерики завжди з однієї причини: йому щось дуже хочеться, але отримати цього він не може. Дитина відчуває себе ображеним на весь світ, і на батьків особливо. Іноді дитячі істерики протікають дуже бурхливо: дитина не тільки плаче і кричить, але і катається по землі або навіть норовить вдарити "батька-кривдника".

Головне для батьків - не лякатися, коли у дитини починається істерика, а точно знати, як поводитися в такій ситуації. Найправильніше - зробити вигляд, що ви не помічаєте його стану. Само собою, тільки зробити вигляд: іноді діти в істеричному припадку починають битися головою об тверді предмети.

Інтуїтивно дитина розуміє, що його істерична поведінка страшно засмучує і лякає батьків, а значить, сльозами і криками від них можна добитися того, що вони йому раніше забороняли. На подібний дитячий егоїстичний шантаж батьки не повинні піддаватися ні в якому разі. Здавалося б, що простіше: купив дитині необхідну в істериці іграшку - він і заспокоївся.


Тільки треба розуміти: потім такі ситуації будуть повторюватися все частіше і частіше, а з віком вони можуть прийняти і зовсім потворних форм.

Іноді дитина влаштовує істерику з приводу речей дійсно потрібних, яких у нього поки немає лише через недогляд і байдужості батьків. Наприклад, побував дитина в гостях у сусідів, побачив у приятеля в кімнаті дитячий спортивний куточок, і йому захотілося такий же. Але навіть, якщо батьки визнають свою провину і правоту дитини, заспокоювати його під час істерики, що все найближчим часом влаштується, не потрібно. Слід почекати нетривалий час, а потім встановити в його кімнаті ту ж шведську стінку, підвісити кільця, постелити на підлогу мат. Нехай це стане для дитини сюрпризом і проявом батьківської любові, але ніяк не результатом істеричного шантажу.

Карати дитину за істерики не можна. Коли він заспокоїться, з ним потрібно спокійно поговорити, дуже м'яко докорив за неналежну поведінку. Часто в ході таких бесід дитина знову починає плакати, але це вже не злі, неконтрольовані істеричні сльози, а ознака каяття і мовчазна прохання про прощення.