Форма і колір мають ключове значення при виборі окулярів. Вони можуть бути як модним аксесуаром, так і необхідним елементом. Визначення підходящої форми і стилю з сотень варіантів може стати складним завданням для кожного з нас. Залежно від форми обличчя, потрібно вибирати окуляри, які будуть добре виглядати на вас.

Форма обличчя.
Існує чотири основні форми обличчя: кругла, трикутна, квадратна або овальна. Круглі особи мають відповідну форму з округлим підборіддям. Трикутні - широкі в районі лоба і вузькі в районі підборіддя. У квадратних осіб широкий лоб і квадратна щелепа. Овальне обличчя має округлу форму.

Форми очок.
Після того, як ви визначили форму свого обличчя, можна приступати до пошуку оправи, відповідної саме для вас. Наприклад, якщо у вас кругле обличчя, приміряйте окуляри прямокутної форми. Прямі лінії послужать контрастом. Для трикутного обличчя добре підходять невеликі квадратні або круглі окуляри без оправи. Овальна і кругла форма додасть м'якості квадратному особі, овального ж підійдуть будь-які форми і стилі.

Вибір кольору.Колір очок повинен бути узгоджений в першу чергу, з вашим гардеробом. Кольори, які ви носите найчастіше, повинні бути присутніми при виборі оправи для окулярів. Якщо ви носите теплі, землисті кольори, оправи золотистих або коричневих відтінків підійдуть найкраще. Якщо ви, як правило, носите речі пурпурного, зеленого, та синього кольорів, подивіться на обрамлення в темно-синіх, сріблястих або синіх відтінках. Якщо ви сумніваєтеся у виборі кольору, виберіть основний чорний.
Як альтернатива, ви можете вибрати колір, який підходить вам за кольором очей, наприклад, коричнева оправа, підходить до карих очей.

Окуляри не повинні сидіти на щоках, коли ви посміхаєтеся. Окуляри не повинні виходити за природну лінію брів. Розмір оправи повинен бути пропорційний розміру обличчя і підходити під його характерні особливості. Не вибирайте великі окуляри для маленького особи, і маленькі або крихітні окуляри для великого. Приміряючи окуляри, спробуйте посміхнутися, заплющити очі, щоб визначити наскільки добре вони вам підходять і комфортно вам буде їх носити.