Рано чи пізно, кожен з нас стикається з питанням зміни виду зайнятості або влаштування на роботу. Першим кроком до бажаної посади є співбесіда з роботодавцем. Від його результатів залежить подальший розвиток подій (посада, умови оплати, перелік обов'язків і т.д.). Тут кожна дрібниця може виявитися фатальною, кожне слово - перевірка компетентності, стресостійкості та рівня підготовки.
Природно, при підготовці до співбесіди з роботодавцем, все передбачити неможливо, але необхідно пам'ятати важливі нюанси, які часто є вирішальними факторами.

 1. Запізнення. Непунктуальність на першій же співбесіді обернеться для Вас величезним мінусом.
 2. Слабка інформованість про діяльність підприємства. Ще до співбесіди необхідно розуміти чим займається компанія, яку продукцію виробляє, яке займає місце на ринку.
 3. Одяг, яка відповідає обстановці.
 4. Зовнішній вигляд, в якому найголовніше - акуратність і чистота .
 5. Неприпустимо на співбесіді жувати, курити, дивитися в дзеркало пудрениці.
 6. Бажано відключити мобільний. Вас нічого не повинно відволікати, основна мета зараз - успішно, правильно і правдиво відповісти на запитання роботодавця, а не відповідати на телефонні дзвінки.
 7. Надмірна сором'язливість і скутість (не плутати з тактовністю) не йдуть на користь.


  Проявіть ентузіазм і готовність працювати саме в цій компанії.

 8. Інтерв'юер може запитати про Ваші сильні і слабкі сторони. Необхідно відповідати чесно, але віддавати собі звіт в тому, що непунктуальність не є позитивною якістю бухгалтера, а скромні знання англійської - менеджера з ЗЕД.
 9. Зарозуміла тон і надмірна впевненість у собі діють відштовхуюче на будь-якої людини, а не тільки на роботодавця.
 10. Пасивність. Чітко відповідати на запитання - цього мало. Необхідно задати самому кілька питань по суті.
 11. Чи не відзивайтеся погано обившіх начальниках.
 12. Навіщо брехати на співбесіді. У брехні рано чи пізно викриють і неприємно буде подвійно: від того що Ви збрехали і виявилися не тим, за кого намагалися себе видати.
 13. Питати про соцпакет, величині і структурі зарплати на першій співбесіді занадто рано.
 14. Після співбесіди бажано написати електронного листа і висловити вдячність за витрачений на Вас час і надію на подальшу плідну співпрацю.

Ці рекомендації допоможуть не тільки уникнути багатьох помилок при прийомі на роботу, але й правильно оцінити свої перспективи зайнятості в цій компанії.