Дитячий страх - це спільна проблема батьків і малюків. Потрібно допомогти дітям правильно користуватися своїм бурхливою уявою.
Діти придумують інопланетян-чудовиськ, які ховаються в темній кімнаті, або розповідають, що монстри їх мучать. Запропонуйте малюкові за допомогою уяви перемогти страхи. Нехай чадо уявить те, чого він боїться, а потім уявить, що він, зустрівшись з "монстром", підходить до нього і розмовляє і ні чого страшного не відбувається. Нехай малюк повторить, кілька разів, що він нічого не боїться і страх, як рукою зніме. Такий метод можна застосувати і старшим дітям, які відчувають реальні страхи, наприклад, при вливанні в новий колектив (кухлів танців, зміна школи або виконання ролі в шкільному театрі). Якщо дитина подумки пройде всі перешкоди, то це надає впевненість йому, коли все буде відбуватися в реальності.
Отже, малюк поборов уявні страхи, тепер треба побороти страхи реальному житті. Створіть ситуацію, при якій дитина буде відчувати себе впевнено, буде повністю контролювати що відбувається. Ваш малюк боїться тварин, сходіть в зоомагазин, і запропонуйте подивитися на них через грати клітки.


Дитину лякають павуки або комахи, то прочитайте про них в книжці.
Іноді у дітей виникають страхи з приводу смерті близьких або хвороби, поясніть своєму малюкові, що не варто боятися, що це не його клопіт.
Прийшов час спати, дайте своїй дитині ліхтарик, зброю проти монстрів, і дитина буде себе почувати більш впевненим.
дайте в допомогу м'яку іграшку, яку він найбільше любить.
З нею малюк буде відчувати контроль над тим, чого він боїться.

Слідкуйте, щоб ваш малюк не дивився лякають передачі по телевізору. Щоб не було ні кого насильства, кровопролиття, залякування.
Перед сном налаштовуйте дитину на розслаблення, фантазуйте разом, як ви разом пливете на безлюдний острів, там багато кокосів, сонечко гріє, як вам там чудово відпочивати.
Розповідайте спеціальні вечірні історії перед сном.
Залишайте дитині включеним на ніч світло.
За частіше розповідайте малюкові, що з ним ніколи поганого не трапитися, що ви завжди прийдете до нього на допомогу. І таким ви допоможете своєму чаду.