Над питанням прикорму замислюється, напевно, кожна мама, але завжди важко визначиться з точною датою введення додаткової їжі для своєї дитини. Багато доктора радять починати вводити прикорм після шести місяців від народження малюка, але ж кожна дитина індивідуальна і вимагає свого підходу до питання харчування. Яких же рад можна дотримуватися при введенні додаткової їжі малюкові.
На початку, слід врахувати той факт, чим харчується малюк, грудним молоком або дитячими сумішами. Адже зараз хоча й існує багато натуральних сумішей, але все ж, краще дати дитині терте яблуко і легку молочну кашу. Якщо ж малюка годують грудьми, то слід переглянути раціон матері, чи достатньо корисних речовин передається від неї дитині.
Необхідно також спостерігати за малюком як він поводиться після прийому їжі, достатньо йому суміші або грудного молока або ж пора спробувати що- щось новеньке. Є багато мам, які вводять прикорм ще з 4 місяців, тому що вони відчули, що дитині не вистачає якихось вітамінів, але є й випадки, коли перший прикорм вводиться і в 10 місяців і це теж нормальне явище.Наступним етапом є визначення продуктів, які потрібно першими вводити в раціон крихітки, це яблучне або морквяне пюре, кефір, потім йдуть овочеві супи на соняшниковій олії. Такі продукти як риба і м'ясо вводяться вже ближче до року. Мама необхідно зауважити, як реагує організм малюка на ті чи інші продукти, і робити висновки про те, до якій кількості їх краще вживати.
Невід'ємною частиною раціону дитини будь-якого віку є молочні продукти, тому привчати до них дитину потрібно з раннього дитинства, якщо ви помітили, що маляті не подобається молочна каша, спробуйте приготувати її по-іншому, з додаванням, наприклад тертого яблука або гарбуза.
Одним з головних правил при введенні прикорму малюкові є здоров'я і самопочуття дитини. Кожна мама зрозуміє і без всяких докторів і рад близьких, коли її маляті буде потрібно щось більше, ніж грудне молоко або дитяча суміш.

0