Осінь і зима-час, коли наш організм піддається активній атаці вірусів, що призводить до збільшення числа випадку простудних і вірусних захворювань. Для того, щоб допомогти організму підготуватися до сезону грипу та ГРЗ необхідно подбати про зміцнення імунітету. Для цього можна скористатися простими і доступними кожному засобами. Перш за все, слід приділити увагу загартовуванню. Основним правилом загартовування є поступовість. Гартувати організм слід починати з обливання кінцівок прохолодною, а потім холодною водою, далі можна переходити до прийняття прохолодного душу повністю. Хорошим засобом зміцнення імунної системи є також контрастний душ, який також треба починати з зовсім невеликої різниці температури води, поступово збільшуючи розрив.

Далі обов'язково необхідно відрегулювати раціон харчування. Харчування для здорового імунітету має бути збалансованим, повноцінним і містити необхідні вітаміни, мікроелементи та інші корисні речовини.


У холодну пору року важливо віддавати перевагу білковій їжі, а солодощі і смажену їжу необхідно споживати в меншій кількості.

Дуже негативно відбивається на роботі імунної системи зашлакованості організму. Тому необхідно регулярно очищати його від шлаків, щоб полегшити роботу імунітету.

Для зміцнення імунітету також корисним може бути вживання настоянок цілющих трав, які є природними імуностимуляторами і допомагають підвищити захисні сили організму. Корисним буде прийом настоянки елеутерококу, ехінацеї, женьшеню або шипшини.

Не маловажний для зміцнення імунітету є і гарний настрій. Необхідно намагатися менше сумувати і нервувати, а навпаки необхідно більше посміхатися, дарувати любов і посмішки друзям, близьким і рідним. Так як відомо руйнівний вплив стресів на організм в цілому і на імунітет зокрема.

Не слід забувати і про здоровий сон, який допомагає зміцнити сили і дозволяє організму відпочивати. І тоді ніяка інфекція не буде страшна.