Від нічних перекусів не тільки псується фігура, але і погіршується загальний стан здоров'я. Виходить, що ваш шлунок і інші внутрішні органи ніколи не відпочивають. Перед черговою нічний вилазкою на кухню подумайте, чи дійсно ви так сильно хочете їсти? Може у вас безсоння, і ви просто не знаєте, чим зайнятися? У такому випадку краще витріть пил, почитайте книжку, провітріть приміщення. Швидше за все, скоро ви знову відчуєте, що хочете спати. А нічні перекуси часто тільки посилюють проблему безсоння.
Щоб притупити відчуття голоду, можна спробувати обдурити шлунок і замість їжі наповнити його рідиною: звичайною питною водою, мінералкою або зеленим чаєм. Але такий спосіб боротьби з нічним переїданням підходить далеко не всім. Після великої кількості випитої рідини вранці ви можете прокинутися з набряками під очима.
Трохи зменшити відчуття голоду допомагають аромати кориці, кави, м'яти, грейпфрута, апельсина, яблук та шоколаду. Візьміть у руки який-небудь з перерахованих продуктів і понюхайте його пару хвилин або купіть духи, в яких є такі нотки.
Під час пізніх перекусів ми зазвичай стоїмо біля холодильника і їмо руками, тому не можемо адекватно оцінити розмір порції.


Спробуйте розрізати продукти на шматочки, покладіть їх на тарілку, прикрасьте блюдо. Коли ви почнете сервірувати стіл, то мимоволі зосередитеся на думках про їжу і зможете проконтролювати кількість з'їденого, а може вам зовсім расхочется вечеряти в таку пізню годину.
Якщо нічого з перерахованого вище не допомагає, пора задуматися про свій режим харчування. Обов'язково з'їдайте що-небудь поживне в першій половині дня. Якщо ви часто відмовляєтеся від сніданку, організм без вашої волі почне відкладати калорії заздалегідь, тобто ввечері. Намагайтеся не пити алкоголь під час вечері. Міцні напої стимулюють апетит, ви перестаєте себе контролювати, а в результаті починаєте переїдати, і вночі шлунок продовжить вимагати підкріплення. Від прянощів і спецій ввечері теж краще відмовитися, вони не тільки збільшують апетит, але і викликають почуття сильної спраги.
Якщо вночі рука все одно зрадницьки тягнеться до холодильника, намагайтеся заповнювати його тільки корисною їжею. Замість булок та ковбаси купіть якомога більше свіжих овочів і фруктів, покладіть їх на видне місце, а всі шкідливі продукти сховайте в найдальших кутках шаф і холодильника.