Шкіра обличчя жінки дуже ніжна і сприйнятлива до впливів на неї факторів зовнішнього середовища, наприклад, сонячних променів або морозного повітря. Але більшу турботу викликають веснянки або пігментні плями на обличчі, активно проявляються з настанням весни і буквально розцвітають на обличчі химерними скупченнями. Чи можна якось їх позбутися? Більшість жінок шукають відповіді на це питання в інтернеті і в різних довідниках.
Насправді існує безліч рецептів масок, відбілюючих шкіру обличчя, от тільки як вони діють, майже ніде не вказується.
Зрозуміло, необхідно визначити спочатку вид пігментації , щоб успішно з ним впоратися в процесі відбілювання. Іноді пігментація може бути викликана якимось захворюванням внутрішніх органів, в такому випадку вона може зникнути лише тоді, коли буде пройдено відповідне лікування.
Відбілюючі засоби являють собою отшелушивающие і зменшують вироблення пігменту меланіну. Відлущування проводиться за допомогою різних пілінгів, які видаляють меланін з епідермісу і таким чином освітлюють пігментні плями.


У домашніх умовах в якості пілінгу можна використовувати креми з лимонною кислотою, молочною, глікоевая або з 20% -им саліциловим спиртом.
Маски для відбілювання шкіри можна приготувати і використовувати після пілінгу з листя мучниці, які необхідно залити окропом, дати трохи постояти , потім злити відвар і наносити його на шкіру обличчя після пілінгових процедур.
Ефективні при відбілюванні шкіри ще й маски з листя деревію і солодки, маски можна приготувати і використовувати зі свіжого листя рослин та їх свіжого соку, який містить флавоноїди і фенольні кислоти , що сприяють відбілюванню шкіри.
Маски з лимона і огірка відомі всім як використовувані повсюдно як відбілюючі засоби для шкіри обличчя. Вони містять органічні кислоти і аскорбінову кислоту, тому досить ефективні при відбілюванні шкіри. Маска з листя свіжої петрушки теж здатна надати відбілюючий вплив на шкіру, оскільки листя її містять ефірні масла, що сприяють цьому процесу.